Spojené Státy Americké

Americké muzeum magie

zář 24 2013

Pro příznivce magie a kouzel všeho druhu je tu muzeum magie. Najdete ho v americkém městě Marshall v Michiganu, své bratříčky má ale i v některých evropských městech – třeba v Paříži. Proč tedy navštívit muzeum magie?

Americké muzeum magie je samo o sobě kouzelným místem, na kterém narazíte na obrovskou kolekci magických předmětů, iluzí, přístrojů a vychytávek. Dříve tyto předměty patřily například známému iluzionistovi a kouzelníkovi Harrymu Blackstoneovi. Michiganské muzeum magie je největším veřejnosti přístupným muzeem ve Spojených státech.

David Copperfield

Museum of Magic je oblíbené místo Davida Copperfielda - autor: ABC Television - commons.wikimedia.org

Muzeum si klade za cíl oslavovat umění magie a oddanost iluzionistů ke svému řemeslu. Bylo otevřeno v roce 1978, takže už má za sebou i třicáté výročí. Možná si říkáte, proč se muzeum nachází zrovna v Michiganu – i to má své vysvětlení. Bylo to totiž rodné město Harryho Blackstonea, slavného kouzelníka, který z Michiganu udělal centrum magické profese.

Přesně je v muzeu vystaveno 2 009 reklamních letáků, 587 plakátů a více než 5 000 programů, 10 000 knih a 24 000 časopisů, 46 000 fotografií a ještě více dopisů – a to vše je nějak spojeno s magií. Můžete si tu také prohlédnout složité magické mechanismy, různé náčrtky a další rekvizity (některé například od samotného Harryho Houdiniho). Celkově přes půl milionu výstavních kousků okupuje tři patra budovy. Současný magik David Copperfield muzeum dokonce nazval svým nejoblíbenějším místem na světě.

Majitelem muzea je Robert Lund, spisovatel a editor, který je zároveň také vášnivým sběratelem všeho, co nějak souvisí s kouzly. Muzeum se navíc nachází v krásné viktoriánské budově, která jen přispívá k té správné atmosféře. Pokud jste tedy milovníkem starých mistrů iluzí či nových mágů, určitě do muzea zavítejte, máte-li cestu kolem. Je to skvělá příležitost, jak se seznámit s kořeny kouzelnického řemesla.