Spojené Státy Americké

Pacific Crest Trail: stezka napříč USA

zář 10 2015

Pacific Crest Trail neboli také Pacific Crest National Scenic Trail či krátce PCT je známá stezka na západě USA. Vede od hranice s Mexikem přes státy Kalifornie, Oregon a Washington a končí na hranici s Kanadou na severu. Její celková délka činí 2655 mil čili 4286 kilometrů a představuje výzvu pro mnohé turistické odvážlivce.

Číst dál: Pacific Crest Trail: stezka napříč USA

Nejkrásnější filmové lokace VIII: Rockyho schody

srp 25 2015

Každý správný fanoušek Rockyho, boxerského bijce v podání Sylvestera Stallona, ví, že se do toho uměl Rocky pořádně opřít. Zvlášť nezapomenutelné jsou scény, ve kterých Rocky trénuje v ulicích svého města – Philadelphie. Filmy o Rockym některá z těchto míst proslavila natolik, že se stala nejnavštěvovanějšími ve městě. Bezpochyby mezi ně patří takzvané Rockyho schody.

Číst dál: Nejkrásnější filmové lokace VIII: Rockyho schody

Niagarské vodopády

kvě 25 2015

Teskně hučí Niagára, teskně hučí do noci… tak se o Niagarských vodopádech zpívá ve známé písni. Pravdou však je, že spíše burácí do noci. Tenhle vodopád na východní hranici Spojených států amerických a Kanady není žádný drobeček. Právě naopak, jak se přesvědčí každoročně asi 11 milionů návštěvníků.

Číst dál: Niagarské vodopády

Národní park Sequoia - říše obřích stromů

dub 25 2015

Národní park Sequoia (neboli Sequoia National Park) je jedním z nejnavštěvovanějších parků v USA a také parkem, který určitě stojí za to navštívit. Je totiž jedinečný. Ocitnete se v něm v úplně jiném světě, ve kterém si budete připadat jako drobeček oproti neuvěřitelně obrovským stromům.

Číst dál: Národní park Sequoia - říše obřích stromů

Brooklynský most

bře 22 2015

Brooklynský most bezesporu patří k neodmyslitelným symbolům New Yorku stejně jako socha Svobody. Je jedním z nejstarších visutých mostů v Americe a prvním visutým mostem na ocelových lanech na světě. Za jeho vznikem stojí velice zajímavý osudový příběh.

Číst dál: Brooklynský most