Švýcarsko

St. Gallen – středověké švýcarské město

led 09 2016

St. Gallen patří k místům, které stojí za to navštívit, pokud zrovna cestujete po Švýcarsku. Nachází se ve východní části této země nedaleko od Bodamského jezera. Je zasazené v překrásné krajině, která kombinuje jezerní rovinné plochy a vrcholky hor Appanzell. Připočítejte k tomu historickou atmosféru města a máte parádní tip na výlet.

Číst dál: St. Gallen – středověké švýcarské město

Čtyři údolí - nejlepší lyžování v Evropě

led 17 2015

Přemýšlíte, kam letos zavítat na lyže a naše hory už máte proježděné křížem krážem? Co takhle navštívit jedny z nejvyhlášenějších lyžařských středisek s názvem Čtyři údolí ve Švýcarsku?

Číst dál: Čtyři údolí - nejlepší lyžování v Evropě

CERN - ženevské centrum částicové fyziky

lis 21 2014

Švýcarsko se může chlubit sídlem jedné z nejváženějších moderních vědeckých organizací, takzvaného CERNu. Její jméno vzniklo z francouzského názvu Conseil Européen pour la recherche nucléaire neboli Evropská organizace pro jaderný výzkum. CERN je největší výzkumné centrum částicové fyziky na světě.

Číst dál: CERN - ženevské centrum částicové fyziky

Hrad Chillon - švýcarská romantika

říj 21 2014

Hrad Chillon patří mezi nejromantičtější zámky na světě. Leží na břehu Ženevského jezera, na jehož hladině se odráží i vysoké hory i s Mont Blancem, nejvyšším vrcholem Evropy, v pozadí. Chystáte-li se do Švýcarska, pak hrad na své cestě určitě nemiňte.

Číst dál: Hrad Chillon - švýcarská romantika

Jardin Anglais - anglický park v Ženevě

srp 13 2014

Ženeva je nádherné švýcarské město, které leží u břehu Ženevského jezera jen kousek od hranic s Francií. Najdete tu zajímavé památky, spoustu muzeí a kulturního vyžití, výborné restaurace i kavárny, ale také místa, kde si můžete odpočinout a nabrat síly k dalšímu prozkoumávání. Jedním z nich je i Jardin Anglais neboli Anglická zahrada.

Číst dál: Jardin Anglais - anglický park v Ženevě