Španělsko

Nejjižnější kout Španělska

úno 16 2013

Andalusie je zemí dvou moří, která leží na samotném jihu Pyrenejského poloostrova. Jeho pevninu omývá Středozemní moře a Atlantský oceán.

Krátký popis Andalusie

V Andalusie žije celkem 6,5 milionů obyvatel a hlavním městem je Sevilla. Rozloha Andalusie je 87 620 kilometrů čtverečních, což je stejně velké území jako Portugalsko. Pro turisty je Andalusie učiněným rájem, neboť zdejší přírodní a kulturní památky mají neopakovatelnou atmosféru.

Památky Andalusie

V Andalusii se určitě nebudete nudit. Zdejší architektonické skvosty dokážou zaujmout i lidi, kteří většinou po památkách neprahnou. Stačí jmenovat aspoň některé: exotická Granada se slavnou Alhambrou, kosmopolitní Sevilla s pompézní katedrálou, romantická Ronda s nádhernými výhledy do kraje, jižanská Córdoba s překrásnou mešitou nebo překrásná jeskyně Nerja s prehistorickými malbami. Andalusie, to je kraj nádherných a okouzlujících staveb.

Živé tradice v Andalusii

Andalusie je však také krajem fiest, flamenca a nespoutaných býčích zápasů. Andalusie je temperamentním jižanských krajem, kde se velmi často a hojně slaví.

Každá malé městečko v Andalusii má aspoň jednou za rok takzvanou ferii, což jsou slavnosti, kde nesmí chybět tanec flamenco. Mezi nejznámější ferii patří Feria de Sevilla, která se pořádá každoročně v dubnu.

Na tradiční býčí zápasy doporučuje navštívit Malagu, což je pro býčí zápasy město zaslíbené.

Tipy na zajímavé výlety

Horkým tipem na zajímavý výlet v Andalusii je návštěva Torcalu. Torcal je úchvatné skalní město z vápence. Jedná se o neskutečný skalní labyrint, který se nachází v nadmořské výšce 1200 až 1300 metrů. V Torcalu se můžete pohybovat po vyznačených trasách. Jsou zde k dispozici tři pěší okruhy. Na nejdelší pěší okruh budete potřebovat zhruba devadesát minut času. Nejkratší zvládnete za třicet minut. Při prohlídce skalního labyrintu nezapomeňte minout vyhlídku Las Ventanillas, kde je nádherný výhled na moře.

Dalším zajímavým místem v Andalusii je pohádková obec Mojácar, což je typická andaluská vesnice bílých domů a domečků. Obec je situovaná na kopci, takže z vrcholu obce je nádherný výhled do širého okolí. Před vámi jsou jako na dlani překrásné pláže pobřeží Costa Almería i tyrkysové modré vlny, které je omývají.

Třetím tipem na nevšední výlet je návštěva městečka Ronda. Tato andaluská obec je jedinečná, neboť byla v minulosti vystavěna na okraji sto metrů vysoké rokle, nad řekou Guadalevín. Přes rokli s názvem El Tajo se nádherně klene most Puente Nuevo, který spojuje starou a novou část města.