Španělsko

Tibidabo - hora nad Barcelonou

říj 17 2013

Toužíte-li po troše zábavy a jste zrovna v Barceloně, pak zamiřte na horu Tibidabo. Nachází se přímo v této španělské metropoli a kromě zábavního parku, z kterého máte výhled na celé město, tu najdete i jiné atrakce. Jaké, to si povíme v článku.

Na Tibidabo se dostanete z centra Barcelony vlakem Tramvia Blau, která vás vezme do půli hory. Pokud se chcete dostat až na vrchol Tibidaba, kde se nachází zábavní park, musíte odtud přesednout na lanovku. Pak se před vámi otevře úžasný pohled na Barcelonu a moře a čeká vás den plný zábavy a pohody. Nahoře se totiž můžete kochat výhledem, pobavit se na všelijakých atrakcích či navštívit překrásný kostel Temple de Sagrat Cor.

Tibidabo a Temple de Sagrat Cor

Kostel Temple de Sagrat Cor a atrakce - autor: Jordiferrer - commons.wikimedia.org

Zábavní park na vrcholu hory Tibidabo je sice menší, zato má ale svoje kouzlo. Vznikl v roce 1889 a většina atrakcí pochází z této doby, což dává parku právě zmíněnou svéráznou atmosféru. Neočekávejte žádné šílené či obrovské horské dráhy, které jsou charakteristické pro dnešní zábavní parky, ale spíše atrakce, z kterých je krásný výhled do okolí a lidi v kostýmech, kteří baví návštěvníky. Vstupenky jsou bohužel poněkud drahé – dospělého vyjdou na 25, 20 euro, děti pod 120 centimetrů na 9 euro a děti pod 90 centimetrů mají vstup zdarma. Můžete si ale zaplatit některé atrakce, které stojí mimo brány parku.

Pokud zábavní parky nejsou vaším šálkem kávy, pak určitě zavítejte do kostela Temple de Sagrat Cor. Byl postaven roku 1806 v neogotickém stylu a na vrcholu se nachází bronzová socha. Můžete se svést výtahem až nahoru a prohlédnout si Barcelonu z výšky 575 metrů nad mořem.

Při cestě zpátky si dávejte pozor, kdy jede poslední lanovka. Fronty na ni bývají dlouhé, takže se může stát, že když se v parku nebo v kostele příliš zdržíte, uvíznete na hoře Tibidabo. Navíc jízda lanovkou patří k velmi oblíbeným atrakcím turistů, a je také proč.