Španělsko

Stadion Camp Nou – povinnost pro fanoušky fotbalu

kvě 14 2013

Jestli milujete fotbal a zároveň se chystáte do Barcelony, stadion Camp Nou nejspíš bude na vašem plánu míst, které se chystáte navštívit. Ještě aby ne – barcelonský klub patří k těm nejlepším na světě a stadion Camp Nou je toho také důkazem.

Camp Nou je největším stadionem v Evropě – jeho rozloha činí neuvěřitelných 55 000 metrů čtverečních, kam se vejde až 98 600 diváků. Zápasy FC Barcelona jsou však velmi rychle vyprodané, takže pokud si chcete užít výjimečnou atmosféru utkání těch nejlepších, zarezervujte si vstupenky dostatečně dopředu. Asi sem ani nemusím psát, že to také nebude levná záležitost, ale co by fanoušek pro svou vášeň neudělal, že? Zajímavostí je, že celosezónní vstupenky se nikde nedají sehnat, jsou beznadějně vyprodané, takže jediný způsob, jak k nim přijít je cestou dědictví.

Camp Nou

Stadion Camp Nou - autor: Kieran Lynam - commons.wikimedia.org

Tento stadion, jehož název se dá z katalánštiny přeložit jako nové hřiště, najdete severozápadně od centra. Dostat se tam můžete samozřejmě metrem, a to linkami L3 nebo L5. Camp Nou nabízí unikátní zážitek, je opravdu dobře vybavený jak pro fanoušky, tak i turisty a rozhodně se nebojte, že se jen projdete okolo, podíváte se, jak precizně je posečený trávník a půjdete si zase po svých. Vyžití a zážitků budete mít spousty.

Čeká vás prohlídka šaten týmů, komentátorských kabin, konferenční místnosti, projdete si také známým tunelem vedoucím na hřiště a navštívíte také muzeum, kde se můžete dozvědět více o samotném týmu FC Barcelona, tak i o stavbě stadionu, historii klubu, sbírku trofejí a mnohém dalším. Samozřejmostí je i obchod se suvenýry, z kterého správný fotbalový fanoušek nemůže vyjít, aniž by byl obtěžkaný nákupními taškami. S logem týmu tu totiž lze koupit snad úplně všechno.