Španělsko

Jak vybrat letovisko na Mallorce?

bře 31 2013

Mallorca je ideální místo, kde můžete strávit dovolenou. Nachází se zhruba dvě hodiny letu od naší vlasti, pyšní se nádhernými písčitými plážemi nebo chutným středomořským jídelníčkem. Do jaké destinace se tedy vypravit?


Záleží na vašich očekáváních


Mallorca dokáže uspokojit snad každého. V letadle mířícím na tento největší Baleárský ostrov narazíte jak na mladé lidi, kteří se chtějí pobavit, tak na rodiny s malými dětmi, ale i na seniory, kteří zde chtějí strávit poklidný pobyt.


Obecně se dá říct, že nejvíce rušno je vždy okolo letiště a hlavního města. Mladí se nechtějí trmácet přes celý ostrov, proto v okolí těchto míst vyrůstá spoustu letovisek, které jsou zaměřeny právě na ně. V okolí Palmy jsou vyhlášená letoviska El Arenal a zátoka Magaluf. Tato místa jsou synonymem pro všudypřítomné diskotéky, divokou zábavu v podobě přemíry alkoholu a nezávazného sexu a všeobecného užívání si života. Ale nenechte se zmýlit – i zde můžete natrefit na klidnější letoviska, kde narazíte na hotely rodinnějšího typu. Například Santa Ponca je velmi rychle rostoucí středisko, které si ovšem stále zachovává svou tvář. V této oblasti také najdete několik obřích aqvaparků.


Pro rodiny a starší lidi bude vhodnější zamířit na sever. Pokud nehledáte nějaká vyloženě klidná a zapadlá místa, tak pro vás bude nejvhodnější oblast okolo Alcúdie. Táhne se zde osm kilometrů dlouhá písečná pláž. Mezi Alcúdií a Can Picafortem, což je hlavní část této oblasti, najdete stovky hotelů, kde se můžete ubytovat. Vstup do moře je zde velmi pozvolný, což nahrává právě rodinám s malými dětmi. Navíc je zde poměrně živo (ale ne tak jako na jihu), máte zde dostatek příležitostí k nákupům nebo k posezení v dobré restauraci.


Kdo je příznivcem romantiky, může zkusit oblast okolo města Andratx. To leží na jihozápadě, výhodou je blízkost hlavního města. Okolí Andratxu je spíše hornaté a není tu tolik hezkých pláží, jako jinde na ostrově, přesto sem stahuje spoustu lidí. Tato oblast platí za exkluzivní část Mallorcy, proto je zde dráže, než jinde. Bez pochyb však oceníte nádherné výhledy z úbočí hor.