Slovensko

Termály Veľký Meder

kvě 03 2015

Obec Veľký Meder se nachází na jižním Slovensku a je proslavená zejména svými skvělými termálními prameny, které mají blahodárný vliv na psychiku i zdraví člověka. Veľký Meder má v současné době téměř 9000 obyvatel, přičemž většinové obyvatelstvo je maďarského původu.


Termální lázně mají léčivou vodu
Termální lázně ve Veľkém Mederu jsou v provozu již od roku 1974. K dispozici jsou zde dva termální prameny, které mají teplotu 27 až 38 stupňů Celsia. Zdejší léčivé voda je velmi podobná s léčivou vodou, která je ve slovenských Piešťanech.

DSC01434

Veľký Meder foto Černý tulipán


Jaké choroby se ve Veľkém Mederu léčí?
Pobyt ve Veľkém Mederu je obzvláště vhodný k léčbě pohybového ústrojí a nemocí kloubů. Léčit se zde rovněž mohou lidé, kteří mají problémy se zády a revmatickými potížemi. Lázeňský areál prošel v roce 2004 velkou a důkladnou rekonstrukcí, takže se od tohoto roku jmenuje Termálpark - Termální koupaliště Veľký Meder. Lázně ve Veľkém Mederu jsou otevřené po celý rok. Od rána do večera se zde můžete koupat a odpočívat. Jeden bazén je úplně zakrytý, jeden je pak venkovní. V letních měsících můžete ještě navštívit dalších pět menších bazénů a jeden velký tobogán, který si užijí zejména děti i mladí. Pro starší a seniory jsou pak zde další doplňkové služby, takže na své si přijdou vyznavači masáží, saun nebo odpočinkových perličkových koupelí.

DSC01432

Veľký Meder foto Černý tulipán


Okolí Veľkého Mederu
Termalpark obklopený 100 hektarovým lesoparkem se nachází zhruba deset kilometrů od maďarských hranic. Vzdálenost z Prahy je zhruba 400 kilometrů, což vám může zabrat čtyři hodiny jízdy autem po dálnici. Velký Meder nabízí nespočet skvělých restaurací a vináren. K dispozici je zde také solná jeskyně, kterou můžete navštívit. Veľký Meder a jeho okolí je rovněž velmi bohatý na kulturní a historické památky. V samotné obci stojí katolický kostel svatého Štefana a zajímavý vlastivědný dům. Z historických památek v okolí je potřeba zmínit kostel svatého Martina v Dolném Štále, historickou zvonici v Bodze a nespočet sakrálních památek v nedalekém Komárnu, které je od Veľkého Mederu vzdáleno 32 kilometrů.