Slovensko

Termální koupaliště Vincov Les

dub 08 2015

Slovensko má další turistický magnet v podobě termálního koupaliště, které se jmenuje Vincov Les. Termální koupaliště Vincov Les se nachází na Jižním Slovensku, konkrétně kilometr od města Sladkovičovo. V areálu koupaliště se rovněž nachází chatová osada, kde se můžete ubytovat.


Příjemně teplá voda
V areálu koupaliště se nachází termální vrt, z kterého tryská horká voda, která má teplotu 62 stupňů Celsia. Voda v termálním bazénu je pochopitelně ochlazovaná, ale i tak se teplota pohybuje okolo 36 stupňů Celsia. Zdejší voda působí velmi blahodárně na celkové uvolnění organismu. Je vhodná zejména pro ty, kteří mají poruchy pohybového ústrojí.


Pět moderních bazénů
Termální koupaliště Vincov Les se může pochlubit tím, že mě celkem pět moderních bazénů. Jedná se o plavecký, dva rekreační, jeden klidový a jeden dětský bazén. Součástí areálu je rovněž přírodní jezero, kde si můžete zarybařit.

DSC01459

Termály Vincov Les foto Černý tulipán


Plně vybavený komplex
Vincov Les je plně vybavený areál, ve kterém máte k dispozici bufety, restaurace, záchody, sprchy a šatny. Pro milovníky sportu je zde připraveno hřiště na plážový volejbal, tobogán, stůl pro stolní tenis a moderní horolezecká stěna. Malé děti se zde mohou zabavit na pískovišti, které je opatřeno skluzavkami a houpačkami.


Zajímavosti v okolí termálního koupaliště
V dosahu čtyřiceti kilometrů se můžete kupříkladu podívat na známé vodní dílo Gabčíkovo, které se nachází na hranicích mezi Slovenskem a Maďarskou republikou. Od termálního koupaliště Vincov Les není daleko Bratislava nebo Trnava. V obou velkých slovenských městech je velké množství historických památek a kulturních zajímavostí.

DSC01461

Termály Vincov Les foto Černý tulipán


Praktické informace
Termální koupaliště Vincov Les je otevřené i v zimních měsících, protože v provozu je venkovní termální klidový bazén s teplou vodou. V tomto klidovém bazénu jsou rovněž masážní trysky. V letních měsících je pochopitelně otevřen celý areál. V letních měsících je celodenní vstupné pro dospělého 5 euro, děti od tří do čtrnácti roků zaplatí 2,50 euro. Rodinná vstupenka pak přijde na 11,50 euro. V zimě je pak vstupné do relaxačního bazénu s teplou termální vodou 4 euro na osobu. Tato vstupenka platí na tři hodiny.