Slovensko

Termály Veľký Meder

kvě 03 2015

Obec Veľký Meder se nachází na jižním Slovensku a je proslavená zejména svými skvělými termálními prameny, které mají blahodárný vliv na psychiku i zdraví člověka. Veľký Meder má v současné době téměř 9000 obyvatel, přičemž většinové obyvatelstvo je maďarského původu.

Číst dál: Termály Veľký Meder

Termální koupaliště Vincov Les

dub 08 2015

Slovensko má další turistický magnet v podobě termálního koupaliště, které se jmenuje Vincov Les. Termální koupaliště Vincov Les se nachází na Jižním Slovensku, konkrétně kilometr od města Sladkovičovo. V areálu koupaliště se rovněž nachází chatová osada, kde se můžete ubytovat.

Číst dál: Termální koupaliště Vincov Les

Historické centrum Bratislavy

lis 22 2014

Historické centrum Bratislavy již rozhodně stojí za prohlídku. Krásné historické budovy jsou již opravené, takže celé historické jádro září novotou. Jde to opravdu poznat na každém kroku, protože Bratislavu zaplavují zahraniční turisté mnohem více než v minulosti. Zde je několik užitečných tipů, které byste při procházce historickým jádrem Bratislavy neměli opomenout.

Číst dál: Historické centrum Bratislavy

Katedrála sv. Martina v Bratislavě

lis 18 2014

Bratislava není stověžatá jako Praha, přesto se i zde najde několik pozoruhodných historických chrámů. Jedním z nich je gotická katedrála sv. Martina.

Číst dál: Katedrála sv. Martina v Bratislavě

Prezidentský palác v Bratislavě

lis 11 2014

Po Bratislavském hradu je pravděpodobně Prezidentský palác nejzajímavější památkou hlavního města Slovenské republiky.

Číst dál: Prezidentský palác v Bratislavě