Rusko

Ruská vodka

čen 23 2014

Pokud se chystáte do Ruska, pravděpodobně si v kufru zpět domů povezete tradiční ruský suvenýr v podobě vodky. Tato ostrá čirá tekutina je v Rusku více než oblíbená a při vybírání nebudete vědět, kterou vyzkoušet dřív. Pojďme si o ruské vodce říct něco víc.

Číst dál: Ruská vodka

Petrodvorec - ruské Versailles

kvě 21 2014

Kdo kdy navštívil Petrodvorec (nebo také Petěrgof), honosné sídlo cara Petra Velikého, prohlašuje, že si připadal, jako by se přenesl do francouzského Versailles. Není divu, Petrodvorec známý francouzský palác velmi připomíná - Petr I. Veliký ho totiž nechal vystavět, když se vrátil z návštěvy Versailles.

Číst dál: Petrodvorec - ruské Versailles

Chrám Vzkříšení Krista v Petrohradě

kvě 21 2014

Určitě znáte chrám Vasila Blaženého, který si hoví na Rudém náměstí v Moskvě. Poněkud bláznivá, až příliš barevná stavba plná kopulí a věžiček se stala symbolem Moskvy. Petrohrad, město na řece Něve u Finského zálivu, má také svůj symbol, a tím je právě chrám Vzkříšení Krista.

Číst dál: Chrám Vzkříšení Krista v Petrohradě

Soči - ruské subtropy

úno 10 2014

Ruské město Soči je v těchto dnech v centru pozornosti celého světa. Každý ví, že se tu konají již dvacáté druhé Zimní olympijské hry. Jestli se ale chcete dozvědět něco víc o tomto přímořském městě samotném, nahlédněte do článku.

Číst dál: Soči - ruské subtropy

Katedrála svatého Izáka v Petrohradě

lis 21 2013

Petrohrad neboli Benátky severu, jak se tomuto ruskému velkoměstu také přezdívá, jsou plné nádherných katedrál, kostelů a jiných stavebních památek. Jednou z nich je i katedrála svatého Izáka (Isáakijevskij sobor), která patří k těm nekrásnějším a nejnavštěvovanějším. Pojďme si o ní říct něco víc.

Číst dál: Katedrála svatého Izáka v Petrohradě