Rumunsko

Temešvár V.

kvě 01 2016

V tomto pátém a posledním díle o Temešváru budeme pokračovat v popisu tohoto krásného rumunského velkoměsta. Dnes se zaměříme na místní restaurace, obchody a zábavu.


Jídlo a pití v Temešváru
Jelikož je Temešvár jedno z největších rumunských měst, může se pochlubit širokou a pestrou nabídkou restaurací a kaváren. Nejlepší kavárny najdete na náměstí Piata Unirií. Bary jsou pak doménou náměstí Piata Victoriei, kde se například nachází nejlepší bar ve městě, který má název Club 30. V tomto především jazzovém baru hraje ve čtvrtek živá hudba. Vyhlášeným barem a kavárnou je také Café Colt, kterou najdete na ulici Str.Ungureanu 9. Jedná se o dvoupatrovou budovu, v níž je jedno patro vyhrazeno kavárně a druhé baru. Mezi dobré a kvalitní restaurace můžeme zařadit také restauraci Da Toni a Mioritic. Restaurace Da Toni se specializuje především na italská jídla. Restaurace Mioritic je pro změnu vyhlášená pro svou rumunskou kuchyň. Restaurace je rovněž útulně zařízena a je pověstná tím, že je vyzdobená rumunskými výšivkami. Kromě klasických restaurací je ve městě také hodně rychlých občerstvení, kde se můžete velmi levně a rychle najíst.

DSC06154

Suvenýry z Temešváru foto Černý tulipán


Obchody v Temešváru
Temešvár se v posledních letech hodně zmáhá, takže v centru města najdete hodně malých obchodů a butiků. Na větší nákupy se pak vydejte do velkého nákupního centra Iulius Mall, které je jedním z největších a nejrozsáhlejších nákupních center ve východní Evropě. Velké nákupní centrum se také nachází na náměstí Piaţa Victoriei nebo Bega.


Zábava v Temešváru
Pro mladší návštěvníky Temešváru můžeme doporučit návštěvu diskotéky, která se pořádá v Discolandu a Paladinu Clubu. Pro milovníky klasické hudby lze jednoznačně doporučit Operní dům.

DSC06248

Jedna z mnoha restaurací foto Černý tulipán


Doprava v Temešváru
Na úplný závěr ještě pár slov o dopravě. Jelikož je Temešvár velmi rozhlehlý, doporučujeme využít městskou dopravu. K dispozici je celkem deset tramvajových, osm trolejbusových a dvacet autobusových linek. Z letiště se do Temešváru přepravíte nejrychleji autobusovou linkou číslo 26. Hlavní vlakové nádraží je pak situované na ulici Garii 2. Hlavní autobusové nádraží pak pro změnu najdete na ulici Iuliu Maniu 54.