Řecko

Nejkrásnější řecké pláže II.

čen 14 2014

V prvním díle této krátké série jsme zavítali na Krétu, Rhodos a Korfu, abychom si představili ty nejkrásnější a nejvyhlášenější pláže v Řecku. V tomto článku si ukážeme další tři pláže, které rozhodně stojí za to navštívit – podíváme se na Zakynthos, Krétu a Skiathos.

Pláž Navagio na ostrově Zakynthos

Tahle pláž je rozhodně nejznámnější a tudíž nejvyhledávanější na celém ostrově Zakynthos. Nachází se na severozápadní části ostrova a právem je nedílnou součástí nabídek cestovních kanceláří v rámci fakultativních výletů. Dostat se na tuto pláž můžete pouze lodí, obklopují ji totiž až dvě stě metrů vysoké strmé bílé útesy, které znemožňují dostat se na pláž jakkoli jinak. Bohužel, jedinou nevýhodou je, že Navagio je asi dvě stě metrů široká pláž, na kterou denně míří spousta lodí z větších přístavů, takže nečekejte romantické poklidné koupání, jaké slibuje okolní příroda.

Navagio

Navagio - autor: Sokoban - commons.wikimedia.org

Laguna a pláž Balos na ostrově Kréta

Další nádhernou scenérii nabízí laguna a stejnojmenná pláž Balos na Krétě, které se nachází v severozápadní části ostrova u výběžku Gramvousa. Jedná se o lagunu s mělkou průzračně modrou vodou a pláží s bílým pískem s malým ostrovem Tigani, který je s pevninou spojen jen úzkým pruhem skály, který vystupuje nad hladinu do maximální výšky jednoho metru. Jméno ostrůvku znamená smažící pánev – jméno Tigani dostal podle svého tvaru. Lagunu můžete celou obejít a obdivovat krásná zákoutí Balosu.

Balos

Balos - autor: Olaf Tausch - commons.wikimedia.org

Pláž Koukounaries na ostrově Skiathos

Koukounaries je pláž, která se jmenuje stejně jako oblíbené letovisko, ve kterém se nachází. To je situované v nejzápadnější části ostrova Skiathos. Tato oblast se díky svým přírodním krásám řadí mezi turisticky nejoblíbenější, přesto však Koukounaries není nijak rušné letovisko. O zdejší pláži se říká, že je nejkrásnější na celém ostrově. Křišťálově čistá voda je spíše mělká, takže je vhodná pro rodiny s dětmi i některé vodní sporty. Pláž obklopuje vlnící se krajina, kopce porostlé olivovníky a borovicemi.

Koukounaries

Koukounaries - autor: Eleni Sagia - commons.wikimedia.org

První díl seriálu najdete zde

Třetí díl seriálu najdete zde