Řecko

Nejkrásnější řecké pláže I.

čen 14 2014

Řecko je zemí mnoha ostrovů, takže zde není nouze o rozmanitost a nádherná zákoutí. Pojďme si společně představit ty nejkrásnější pláže v Řecku, kam můžete zavítat a pokochat se překrásným okolím. V první části série článků se podíváme na Rhodos, Krétu a Korfu.

Pláž v zátoce svatého Pavla u města Lindos na ostrově Rhodos

Tuhle plážičku si nenechte ujít, chystáte-li se objevovat krásy Rhodu. Nejenže se nachází jen kousek od nádherného bílého městečka Lindos, které rozhodně stojí za to navštívit (zejména akropoli nacházející se na kopci nad městem), ale navíc je tato nevelká pláž skvělým romantickým místem k odpočinku u moře. Najdete ji u zátoky svatého Pavla, která vytváři z moře menší jezírko s průzračnou tyrkysově modrou vodou. Kolem dokola ji téměř ze všech stran lemují menší útesy.

Zátoka sv. Pavla Lindos

Zátoka sv. Pavla u Lindosu - autor: Norbert Nagel - commons.wikimedia.org

Pláž Paleokastritsa na ostrově Korfu

Paleokastritsa leží na severozápadní části Korfu nedaleko hlavního města a sestává ze šesti dílčích malých pláží, které se mohou pyšnit modrou vlajkou Evropské Unie udělovanou jen těm nejkvalitnějším plážím v Evropě. Některé z nich jsou přístupné jen po moři, na některé se dostanete bez problémů z pevniny. Samozřejmostí je čistá a průzračná voda toho nejkrásnějšího odstínu modré a písčité pláže s malými kamínky nebo bez. Nejoblíbenější je hlavní pláž, kterou těsně obklopují strmé bílé útesy. Kromě krás řecké přírody vám tu nebude chybět ani občerstvení a jiné služby. A dá se tu také výborně šnorchlovat.

Paleokastritsa Korfu

Pláže Paleokastritsa - autor: Alinea - commons.wikimedia.org

Pláž Elafonissi na ostrově Kréta

Pláž Elafonissi hledejte poblíž nejzápadnějšího výběžku na ostrově Kréta. Patří k velmi oblíbeným plážím, protože se velmi podobá těm tichomořským (dokonce se této pláži přezdívá evropské Tichomoří). Voda je zde mělká, průzračná a světlounce modrá. Je také možné dobrodit se na nedaleký ostrov stejného jména. Písek na pláži je bílý až světlě narůžovělý. Krásný výhled doplňují zvedající se vrcholy v dálce.

Elafonissi Kréta kopie

 

Elafonissi - autor: Seghene - commons.wikimedia.org

Druhý díl seriálu najdete zde