Řecko

Nejoblíbenější řecké ostrovy

dub 21 2014

V tomto článku pomineme pevninskou část Řecka a podíváme se na ty nejoblíbenější z řeckých ostrovů. Řecko jich má až neuvěřitelné mnoho – okolo tří tisíc, takže je z čeho vybírat.

Korfu

Jeden z větších ostrovů Řecka, leží v Jónském moři. Díky bujné zelené vegetaci si vysloužil přezdívku Smaragdový ostrov. Je opředený mýty a legendami (například zde měl ztroskotat Odysseus při své plavbě domů) a plný historických památek a přírodních krás.

Lefkada

Lefkada patří ke čtvrtému největšímu ze souostroví Iónských ostrovů. Kromě krásné přírody, písčitých pláží a průzračného moře je ostrov zajímavý také tím, že na něm má prý ležet brána do Hádovy říše. Je to také jediný ostrov, na který se dostanete suchou nohou – s pevninským Řeckem ho spojují dva mosty.

Lefkada

Pláže ostrova Lefkada - autor: Ggia - commons.wikimedia.org

Kos

Ostrov Kos je součástí souostroví Dodekanessoss. Jedná se spíše o středně velký ostrov ležící v Egejském moři. Užijí si na něm příznivci lenošení, tak i aktivnější jedinci – je výborný k výletům na kole nebo na koni. Navíc je tu spousta památek, mezi nimi i platan, pod kterým prý Hippokrates učil své žáky.

Kréta

Kréta je největším z řeckých ostrovů, což jí v minulosti vysloužilo významné postavení, jehož otisky dnes můžete vidět v podobě mnohých historických památek. Nenechte si ujít třeba výlet do hlavního města Heraklionu nebo minojského paláce Knóssos z doby bronzové.

Samos

Ostrov Samos je proslulý zejména svými překrásnými přírodními scenériemi. Říká se také, že právě tady můžete ochutnat to nejlepší jídlo v celém Řecku.

Samos

Pláže ostrova Samos - autor: Pe-Sa - commons.wikimedia.org

Santorini

Santorini je jedním z nejdražších řeckých ostrovů, a není divu. Bílé hotely se tu staví přímo na skalách nebo útesech a je z nich dech beroucí výhled. Více o Santorini zde.

Rhodos

Rhodos je dalším z nádherných ostrovů, kde o památky není nouze. Doporučujeme navštívit hlavní město Rhodos a bílé městečko Lindos.

Mykonos

Mykonos je ostrovem pro milovníky luxusu. Čeká tu na vás zabava, luxusní hotely, restaurace a bary.