Řecko

Vítejte v průvodci Řeckem

Nejkrásnější pláže na ostrově Karpathos III.

srp 16 2015

Karpathos je malý řecký ostrov, který se nachází přesně mezi jeho známějšími sousedy Krétou a Rhodem. Je plný nádherných pláží (je jich tu o mnoho více než turistických středisek a městeček, takže můžete očekávat, že i na těch nejfrekventovanějších si užijete klid a pohodu). Pojďme si představit další dvě, tentokrát již ve třetím článku ze série.

Číst dál: Nejkrásnější pláže na ostrově Karpathos III.

Nejkrásnější pláže na ostrově Karpathos II.

srp 11 2015

Malý řecký ostrov Karpathos, které najdete přesně mezi jeho známějšími bratříčky Rhodem a Krétou, má toho hodně co nabídnout, co se týče nádherných pláží. V prvním článku jsme si představili mé dva favority, pláž Apellu a pláž v Lefkosu. V tomhle článku navštívíme další dvě pláže, kde rozhodně stojí za to se zastavit a vychutnat si krásy Řecka.

Číst dál: Nejkrásnější pláže na ostrově Karpathos II.

Nejkrásnější pláže na ostrově Karpathos I.

čec 29 2015

Řecký ostrov Karpathos sice nepatří mezi ty velké a nejznámější, ale určitě bych ho bez váhání doporučila všem, kdo mají rádi klidnější dovolenou a přírodní krásy Řecka. V tomhle ohledu má Karpathos hodně co nabídnout. Zejména pláže jsou zde úchvatné a vyplatí se objet kvůli nim celý ostrov. Pojďme si říct víc o některých z nich.

Číst dál: Nejkrásnější pláže na ostrově Karpathos I.

Olympos – vesnička, kde se zastavil čas

čec 16 2015

Řecký ostrov Karpathos sice není tak známý jako jeho sousedé Rhodos a Kréta, zato však za svými ostrovními sourozenci nijak nezaostává, co se týče přírodních krás slunného Řecka a zajímavých míst k návštěvě. Jedním z takových míst je i vesnička Olympos, kde jako by se zastavil čas.

Číst dál: Olympos – vesnička, kde se zastavil čas

5 řeckých jídel, která musíte ochutnat

čen 23 2015

Řecká kuchyně patří spolu s italskou a francouzskou k nejoblíbenějším na světě. Sice máme v České republice hned několik vynikajících řeckých restaurací, nejlépe si tyto pokrmy ale stejně vychutnáme na jejich domácí půdě, v Řecku. Pokud se tedy v létě do prosluněného Řecka chystáte, jaká řecká jídla rozhodně stojí za ochutnání?

Číst dál: 5 řeckých jídel, která musíte ochutnat