Rakousko

Kempy v Rakousku IX.

úno 17 2015

V deváté části o rakouských kempech se podíváme na kemp v Kernhofu, který má oficiální název "Gippelblick" Kernhof. Tento kemp je situován nedaleko hlavní silnice v Kernhofu, což je malebná obec, která se nachází nedaleko známého poutního místa Mariazell.


Kemp "Gippelblick" Kernhof
Kemp "Gippelblick" Kernhof je situován v nádherné přírodě zdejších hor. Krásné scenérii hor dominují především dva vrchy, konkrétně hora Göller, která je vysoká 1766 metrů nad mořem a hora Gippel, která měří 1669 metrů nad mořem. Hned za rozsáhlým kempem se rozprostírá hustý jehličnatý les.

mariazell 2013 109

Kemp v Kernhofu foto Černý tulipán


Popis kempu
Kemp "Gippelblick" Kernhof je velký kemp, jehož plocha činí 15 000 metrů čtverečních. Kemp je vhodný pro cyklisty, ale také pro turisty, kteří na svou dovolenou vyrážejí s autem či karavanem. Kemp je v provozu v létě i v zimě.


Vybavení kempu
Kemp "Gippelblick" Kernhof má k dispozici celkem sto míst ke kempování. Na celý rozsáhlý kemp je však pouze jedno sanitární zařízení, kde jsou zvlášť sprchy a záchody pro muže a zvlášť pro ženy. Kromě sprch a záchodů je zde také jedna pračka a sušička. Vedle sprch se pak nachází kuchyňka s malou sympatickou jídelnou, kde lze stolovat. V areálu kempu je také jedno hřiště, tenisový kurt a stůl na stolní tenis. Celý areál kempu je pěkně udržovaný, místa ke stanování jsou zatravněná, v kempu je také velký počet vzrostlých stromů, takže zde najdete velký počet míst ve stínu. V obci Kernhof najdete malý supermarket, velkou restauraci a dostatek dalších příležitostí ke sportování. V zimě možno lyžovat, v létě jezdit na kole, rybařit či chodit po zdejších nádherných horách.

mariazell 2013 117

Kernhof foto Černý tulipán


Ceny a hodnocení
Na závěr si ještě řekněme něco o cenách a celkovém hodnocení kempu. Ceny se mohou každým rokem pochopitelně měnit, ale současný stav je takový, že za jednu noc zde zaplatíte 4,80 euro, v této ceně máte volný přístup do sprch. Za jeden stan pro jednu osobu pak zaplatíte 4,50 euro. Pokud budete v kempu s autem pak zaplatíte za jednu noc 4,50 euro, za karavan pak 4,80 euro. Kemp "Gippelblick" Kernhof je standardně vybavený kemp, nicméně sanitární zařízení již není nejmodernější. Areál kempu je však nádherný, pěkně upravené chodníčky, krásná zeleň a fascinující okolní příroda.