Rakousko

Kempy v Rakousku VIII.

úno 16 2015

V osmé části o rakouských kempech se podíváme na autokemp ve Weiner Neustadt, tedy ve Vídeňském Novém Městě, které má něco málo přes 40 000 obyvatel. Tento velmi starý kemp je situován v odlehlejší části města, takže do centra města je to z kempu poměrně velmi daleko.


Starý, ale stále funkční kemp
Kemp ve Weiner Neustadt je starým a dosluhujícím kempem, který není rovněž označen na žádných mapách ani průvodcích. Je to velmi starý kemp, který je součástí zřejmě bývalého statku, který stojí na okraji města.


Popis kempu
Kemp ve Weiner Neustadt je starý kemp, který nemá příliš mnoho hostů. Většina ploch ke stanování je však na trávě, takže míst pro stany je tady docela dost.

neziderské jezero 165

Velmi poklidný kemp foto Černý tulipán


Vybavení kempu
Kemp ve Weiner Neustadt má k dispozici pouze jednu starou ubikaci, kde je jedno wc a sprcha pro dámy a jedno wc a sprcha pro pány. U sprch je pak jedna elektrická přípojka, takže ve velké nouzi se zde dá nabít mobil nebo uvařit vodu ve varné konvici. Vedle sprch je rovněž jeden stůl s lavičkami a jeden dřez na mytí nádobí. V nevelkém areálu kempu je pak ještě jeden dřevěný altánek, kde se dá posedět. Vybavení kempu je tedy velmi prosté a jednoduché. Sociální zařízení již dosluhuje, ale kemp je stále funkční. Kemp nemá kancelář ani vrátnici, vše se zařizuje a platí u starého pána, který zde zároveň bydlí.

neziderské jezero 167

Míst pro stany je zde dost foto Černý tulipán


Ceny a hodnocení
Na závěr si ještě řekněme něco o cenách a celkovém hodnocení kempu. Zde bude přehled o cenách jednoduchý, protože žádný ceník jsem v kempu neviděl a rovněž žádný ceník na internetu oficiálně nevisí. Za jednu noc kempování jsem zaplatil deset euro, což byl částka za osobu a stan. V této částce jsem mohl využít wc a teplou sprchu. Kemp ve Weiner Neustadt je víceméně již dosluhující starý kemp, který je dobrý k přespání na jednu noc. Po všech stránkách se již jedná o nevyhovující kemp, ovšem když člověk hledá akutní ubytování, tak se stále jedná o fungující kemp. Další drobnou výhodou kempu je, že kemp většinou zeje prázdnotou, takže vás tady nebude v noci nikdo rušit. Pro cyklisty, kteří mají denně sto kilometrů v nohách a potřebují si důkladně odpočinou, je to velmi klidný kemp.