Rakousko

Kempy v Rakousku VII.

úno 12 2015

V sedmé části o rakouských kempech se podíváme na kemp v Purbachu, který má oficiální název Storchencamp Purbach. Tento kemp je situován přímo u malebného Neziderského jezera.


Kemp Storchencamp Purbach
Kemp Storchencamp Purbach se nachází v malebném městečku Purbach, které má něco málo přes 2700 obyvatel. Obec se nachází v krásné vinařské oblasti kolem Neziderského jezera, které je hojně vyhledávaným turistickým místem. Kemp se nachází za obcí a jeho oficiální adresa je Türkenhain, Campingplatz 1.


Popis kempu
Kemp Storchencamp Purbach je velký kemp, který je otevřen od dubna do října. Celková plocha kempu je 75 000 metrů čtverečních. Kemp má převážně travnatý povrch. V areálu kempu jsou sice stromy, ale celkově je zde málo stínu.

neziderské jezero 042

Kemp v Purbachu foto Černý tulipán


Vybavení kempu
Kemp Storchencamp Purbach má k dispozici padesát zpevněných stání pro motorová vozidla a čtyři sta lůžek v pojízdných chatách. Sanitární zařízení jsou vybavena moderně. Celkem je zde dvacet jedna umyvadel a dvacet čtyři sprch. Kemp má jeden chemický záchod, jednu pračku a jednu sušičku. Venku jsou k dispozici tři dřezy na mytí nádoby. V areálu kempu je jedna prodejna potravin a tři místa vhodná k vaření. Nechybí zde také restaurace. Po celém areálu funguje wi-fi na připojení k internetu. Pro děti je zde dětské hřiště. Hned vedle kempu je koupaliště s vodními atrakcemi. Zahrát si zde také můžete volejbal, kuželky, bowling, fotbal, stolní tenis, minigolf a tenis. Velké travnaté golfové hřiště je zhruba tři kilometry od kempu.

neziderské jezero 043

Kemp v Purbachu foto Černý tulipán


Ceny a hodnocení
Na závěr si ještě řekněme něco o cenách a celkovém hodnocení kempu. Ceny se mohou každým rokem pochopitelně měnit, ale současný stav je takový, že za jednu noc zde zaplatíte 5 euro, v této ceně máte volný přístup do sprch. Za jeden stan pro jednu osobu pak zaplatíte 2,90 euro. Pokud budete v kempu s autem pak zaplatíte za jednu noc 3 euro. Kemp Storchencamp Purbach je podobně jako kemp Storchencamp Rust velmi dobře vybaveným kempem, který poskytuje kvalitní a špičkové služby. Velkou výhodou je blízkost Neziderského jezera, kde je možnost surfovat a rybařit. Kemp nabízí také velké sportovní vyžití. Je zde k dispozici půjčovna kol i možnost domluvit si jízdu na koni.