Rakousko

Kempy v Rakousku I.

led 04 2015

Na blogu e-průvodce jsme pro vás připravili seriál o rakouských kempech. Kempy jsou totiž levným a ideálním ubytováním pro cyklisty nebo lidi s autem či karavanem. Autor seriálu všechny kempy osobně navštívil, takže se zároveň jedná o osobní recenzi, kterých není nikdy dost.


Autokemp Rossatz
Prvním kempem, na který se dneska zaměříme je autokemp Rossatz, který se nachází v rakouské spolkové zemi Dolní Rakousy a je situován u řeky Dunaj kousíček od města Krems.


Popis kempu
Autokemp Rossatz leží na klidném a příjemném místě na břehu řeky Dunaje. Na druhé straně řeky se rozkládá romantické město Dürnstein, které je na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Z kempu je krásný pohled zejména na zříceniny pohádkového hradu Dürnstein.
Většina míst pro kempování je v autokempu Rossatz umístěna přímo na břehu řeky Dunaj, takže kempování je zde zasazeno do malebného prostředí známé řeky a vinařské oblasti. Celý kemp má rozlohu 5000 metrů čtverečních, přičemž celá plocha je rozdělena na šedesát ploch, které jsou určené ke kempování. Jedná se většinou o travnatou plochu, které je osázena ovocnými stromy.

mariazell 2013 055

Kemp v Rossatz foto Černý tulipán


Vybavení kempu
Samozřejmostí je, že na všech plochách je k dispozici přípojka k elektrickému proudu. V hlavní kempinkové budově, která vypadá moderně, jsou k dispozici sprchy s teplou a studenou vodou, záchody a pračka. V této budově je také kempingový bufet, kde koupíte vše potřebné ke snídani, ale i teplá jídla a nápoje. Šikovné dětské hřiště a hřiště pro plážový volejbal najdete hned vedle kempu. Vedle kempu je rovněž přístaviště pro převozy přes řeku Dunaj do obce Dürnstein.

mariazell 2013 056

Kemp v Rossatz foto Černý tulipán


Ceny a hodnocení
Na závěr si ještě řekněme něco o cenách a celkovém hodnocení kempu. Ceny se mohou každým rokem pochopitelně měnit, ale současný stav je takový, že za jednu noc zde zaplatíte 5,50 euro, v této ceně máte volný přístup do sprch. Za jeden stan pro jednu osobu pak zaplatíte 3,50 euro. Pokud budete v kempu s autem pak zaplatíte za jednu noc 3,30 euro. Místo pro karavan pak vyjde 8 euro za jednu noc. Autokemp Rossatz je jeden z nejlépe vybavených kempů v Rakousku, takže ho lze s čistým svědomím hodnotit na výbornou. Oceňuji zejména perfektní čistotu a malou skřínku na klíč v hlavní budově kempu, ve které si můžete dobíjet mobily a fotoaparáty. Tuto skvělou vychytávku jsem viděl pouze v tomto kempu.