Rakousko

Romantické plavby po Dunaji

srp 23 2014

Dlouhá a široká řeka Dunaj je ideálním veletokem, na kterém jezdí celá řada výletních lodí a parníků. V tomto článku vám představíme různé plavební společnosti, které nabízejí romantickou plavbu na Dunaji. Nástupním místem je rakouské město Linec, které se nachází v rakouské spolkové zemi Horní Rakousy.


Společnost Donauschifffahrt Wurm+Köck
První společnost, kterou si představíme je linková loď z rejdařství Wurm+Köck, která nabízí polodenní a celodenní plavby. Z této výletní lodi se můžete kochat překrásnou krajinou v údolí okolo řeky Dunaje. Lodě jezdí z Lince až po městečko Aschach. Zajímavou plavbou je pak vyjížďka takzvanou Schlögenerskou smyčkou, která vás zaveze až do historického Pasova, které se nachází již na německé straně Dunaje. Přístaviště společnosti Donauschifffahrt Wurm+Köcku najdete u Muzea umění Lentos.

DSC00422

Dunaj u Lince foto Černý tulipán


Společnost Dampfschiff Schönbrunn
Další společností, která nabízí plavbu po Dunaji, je firma Dampfschiff Schönbrunn. Tato plavební společnost má k dispozici nádherný kolesový parník Schönbrunn, který pochází z roku 1912. Tento starobylý parník je poháněn parou, takže si člověk připadá jako za starých časů. Společnost Dampfschiff Schönbrunn nabízí speciální plavby. Parník si rovněž můžete pronajmout k pořádání firemních akcí nebo večírků. Společnost Dampfschiff Schönbrunn najdete u jarmareční plochy v Urfahru.


Donauschifffahrt Schaurecker
Třetí plavební společnost, kterou můžete využít, je Donauschifffahrt Schaurecker, která vlastní lodě MS Helene. Tato společnost pro změnu poskytuje individuální charterové plavby do padesáti osob. O letních prázdninách jsou na programu také prohlídky města podél břehů Dunaje, takže člověk zároveň navštíví nejzajímavější obce u Dunaje. Firma Donauschifffahrt Schaurecker sídlí rovněž u jarmareční plochy v Urfahru.

DSC00424

Dunaj u Lince foto Černý tulipán


Donau Touristik
Poslední plavební společností, kterou si dneska představíme, je firma Donau Touristik, která vlastní loď MFS Císařovna Elizabeta. Tato krásná loď jezdí na trase Linec - Pasov - Vídeň. Loď má celkem tři paluby, takže je zde dostatek místa na procházky i odpočinek. Během plavby na vás čeká příjemná živá hudba a velká porce zábavných programů. Společnost Donau Touristik sídlí u jarmareční plochy v Urfahru.