Památky Švýcarska

Země helvetského kříže má především nádhernou a kouzelnou přírodu. Všude, kde se podíváte, uvidíte zasněžené vrcholky hor, vysoké vodopády a nádherná jezera. Alpy jsou především na jihu a východě země. Tam najdete pravé alpské štíty a typické alpské pastviny, kde se v letních měsících pase skot a kozy.

Ze švýcarských měst stojí za pozornost především Ženeva a Basilej. V Ženevě můžete zejména obdivovat krásné přístavní hráze, pobřežní promenády a velké množství parků. Svou prohlídku města můžete začít u vodotrysku Jet d´Eau, který chrlí vodní sloupec až do neuvěřitelné výšky 140 metrů. Od vodotrysku můžete rovněž zahlédnout vrcholky hory Mont Blanc, která je nejvyšší horou Evropy.

Švýcarsko je hlavně země kvalitních a přesných hodinek. Tento symbol Švýcarsku můžete objevit v Ženevě, když zavítáte do místní zahrady Jardin Anglais, kde každý rok rozkvetou L´horologe fleurie, což jsou funkční květinové hodinky, které jsou umně vytvořené z 6500 nádherně barevných rostlin. Ženeva má ještě řadu krásných církevních staveb, nejznámější je Cathédrale St-Pierre, z jehož důstojné severní věže získáte bezvadný přehled o celém městě.

Druhým nádherným švýcarským městem je Basilej. Basilej je především městem chrámů a kostelů. Basilejská katedrála pochází už z 11. století a nachází se zde mramorová hrobka Erasma Rotterdamského. Nevšední je rovněž i po stránce architektonické. Mezi nekrásnější místa patří bezesporu Trhové náměstí společně s městskou radnicí. Zde doporučujeme sednout si v nějaké místní kavárně a pochutnat si na pravé švýcarské čokoládě a kochat si místní architekturou.

Velmi útulné jsou také basilejské parky. Mezi nejkrásnější patří například Schützenmattpark nebo Kannenfeldpark. Pro milovníky muzeí můžeme doporučit návštěvu Muzea panenek nebo Muzea hudby. K návštěvě láká rovněž rozlehlá zoologická zahrada nebo botanická zahrada, která patří k nejstarší botanické zahradě na světě.