Památky Španělska

Na území slunného Španělska můžete narazit na nespočet nádherných a velmi zajímavých památek. Španělsko je dokonce s počtem svých historických památek hned na druhém místě po Itálii. Na seznam světového dědictví UNESCO je jich zapsáno hned čtyřicet. Mezi čtyřicítkou nejnavštěvovanějších památek Španělska lze bezpochyby zařadit jeskyni Altamira, kterou objevíte na severu Španělska. V této jeskyni byly v roce 1886 objeveny vzácné pravěké nástěnné malby, které zobrazují zvířata.

Segovia autor josemanuel

Obrovský akvadukt v Segovii - Autor snímku Josemanuel

Dalším skvostem Španělska je Staré město v Segovii, které se může chlubit překrásnou polohou na mohutné skále nad soutokem dvou řek. Nejznámější architektonickou památkou tohoto starobylého města je římský akvadukt, který dává tušit, že Španělsko bylo dlouho dobu pod římskou nadvládou.

Mezi jedinečné španělské památky patří rovněž pevnost Alcázar z 11. století a překrásná gotická katedrála v Santiagu de Compostela.

 

Čtěte dále: Nejobsáhlejší seriál o památkách Madridu je tu pro vás.

Turisticky nejatraktivnější jsou samozřejmě velkoměsta Madrid a Barcelona. V Madridu můžete například navštívit Museo del Prado nebo královský palác Palacio Real či fotbalový stadión, kde hraje slavný Real Madrid. V Barceloně můžete pro změnu navštívit mnohé stavby geniálního architekta Gaudího, včetně jeho neuvěřitelné katedrály, která se jmenuje Sagrada Familia.

sagrada autor oficial sagrada familia

Katedrála Sagrada Familia - Autor snímku: Sagrada Família (oficial)

Za povšimnutí stojí rovněž návštěva Sevilly, kdy můžete vidět starý minaret z období Maurů, který byl později přestavěn na křesťanskou zvonici a je součástí gigantické katedrály, která je vůbec třetí největší katedrálou na světě.