Památky Francie

Francie má stovky historických památek a pamětihodností, takže je velmi těžké vybrat ty nejzajímavější. Omezíme se tedy pouze na výčet těch nejslavnějších staveb v Paříži, neboť Paříž je nejnavštěvovanějším francouzským městem.Nejznámější pařížskou stavbou je Eiffelova věž, která byla postavena roku 1889 a od té doby je nepřehlédnutelným symbolem města nad Seinou. Dalším známým symbolem Paříže je Vítězný oblouk, který byl postaven na počest Napoleonovy armády na začátku 19. století. Tento krásný monument najdete uprostřed náměstí Charlese de Gaulla. Architektem této dominanty Paříže byl Jean-Francois Chalgrin.

eifel 1889

Dobový snímek z roku 1889

Další skvostnou pařížskou památkou, která stojí za osobní návštěvu, je středověká katedrála Notre-Dame, která hraje hlavní roli v proslulém románu od Victora Huga Zvoník u Matky Boží. Notre-Dame pochází již ze 14. století a byl svědkem takových významných událostí, jako byla například velkolepá korunovace císaře Napoleona. Pokud hledáte romantická zákoutí, tak určitě navštivte pařížskou čtvrť Montmartre. V této čtvrti najdete například romantickou baziliku Sacré-Coeur nebo hospůdky, kde chodili maloval impresionističtí malíři.

eifel 1905

Eiffelova věž v roce 1905

Počasí: Francie má velmi mírné a zároveň příjemné podnebí. Jelikož je však Francie velká země, má celkem čtyři klimatické zóny. První zóna je západní část Francie, kde je oceánské klima, které má vysoký počet deštivých dní. Střed a východ Francie má pro změnu kontinentální klima, v této části Francie jsou chladné zimy a horká léta. Jihovýchod Francie má středomořské klima, což znamená, že v této části země jsou horká a suchá léta. Na konec jsou tady horské části Francie, které mají horské klima, kde jsou vysoké množství srážek, včetně sněhových srážek během zimních měsíců.