Německo

Vánoční trhy v Norimberku

lis 13 2014

V době adventu spousta lidí míří na vánoční trhy, které se konají v mnohých evropských městech. Jedním z nejstarších a nejoblíbenějších jsou vánoční trhy v německém Norimberku, o kterých si v tomto článku povíme víc.

Už od konce listopadu do Štědrého dne se můžete vydat do Norimberku a zažít neopakovatelnou vánoční atmosféru na zdejším historickém náměstí Hauptmarkt, kterému vévodí kostel Panny Marie a gotický kostel svatého Sebalda v dálce. Norimberskému trhu se přezdívá Christkindlesmarkt a patří k nejstarším a nejtradičnějším trhům v Německu. Jeho historie sahá až do 17. století. Dnes je největším vánočním trhem ve střední Evropě. Každoročně ho navštíví neuvěřitelné dva miliony zvědavců.

Vanocni trhy v Norimberku

Vánoční trhy v Norimberku mají kouzelnou atmosféru - autor: Roland Berger - commons.wikimedia.org

Trhy tvoří téměř dvě stovky dřevěných stánků, které nabízí především tradiční vánoční zboží. Nechybí norimberské perníčky, biskupské chlebíčky a jiné dobroty, vánoční ozdoby všeho druhu, umělecké výrobky či hračky. Pokud vám vyhládne nebo promrznete v chladném prosincovém počasí, najdete tu stánky nabízející svařené víno či opékané klobásy nebo můžete ochutnat různé pochoutky z čokolády a ovoce.

Děti si také přijdou na své. Je pro ně připravený speciální kulturní program nebo se mohou projet historickým poštovním vozem, který je tažený koňmi. Oblíbený je také dvoupatrový historický kolotoč. Určitě se jim ale, stejně jako dospělým, zalíbí nádherná vánoční výzdoba sestávající ze spousty světýlek, větviček a dalších propracovaných ozdob. Atmosféra je zde opravdu velkolepá a kouzelná. Nezapomeňte si prohlédnout překrásný vánoční stromeček, je na něj skvělý výhled z císařského hradu.

Pokud si chcete vánoční trhy v Norimberku co nejvíce užít, nezapomeňte se teple obléci a také se psychicky připravte na davy lidí. Máte-li v plánu se ubytovat v hotelu nebo jet do Norimberku vlakem či letět letadlem, rezervujte si své místo s předstihem – v tomto období je zkrátka všude plno. To samé platí i o parkování ve městě.

Přečtěte si další články s podobnou tématikou