Německo

Německé akvaparky v blízkosti českých hranic

dub 22 2013

V poslední době se hodně mluví o tom, jak se vyplatí jezdit na nákupy do Německa. Hlavně potraviny zde seženete za výhodnější cenu a zpravidla i v lepší kvalitě. Není tedy od věci vyrazit o víkendu na nákupy a přitom si výlet zpestřit návštěvou nějakého akvaparku. Chcete vědět, které vodní světy a aquafóra se nacházejí v blízkosti českých hranic?

Weiden


Thermenwelt v bavorském Weidenu je nádherný komplex. Weiden najdete kousek od dálnice a93, na kterou najedete, když pojedete na D5 přes Rozvadov. Thermenwelt najdete bez problémů, všude je perfektní značení. Výhodou je, že jen pár set metrů od bazénu najdete několik známých obchodů s potravinami.

Locator map WEN in Germany.svg

Poloha Weidenu. Zdroj Wikimedia Commons.


Když vejdete dovnitř, budete velmi mile překvapeni. Všechny nápisy jsou trojjazyčné – německé, anglické a české. Nachází se zde čtveřice bazénů – jeden klasický s plaveckými dráhami, s můstkem, teplý bazén na dovádění a potom venkovní bazén. Tobogán je zde jenom jeden, je ale obrovský. Samozřejmostí jsou různé atrakce v podobě divoké řeky, masážních trysek nebo vířivek. Jen za sauny si musíte zvlášť připlatit.

Drážďany


Drážďanský komplex se jmenuje Elbamare. Nevýhodou je, že se obtížně hledá, protože nejsou vidět žádné cedule. Pokud sem chcete zamířit, tak jedině s navigací. Samotný komplex toho ale moc nenabídne. Několik bazénů, jedna skluzavka, sauny a vířivky. Oproti jiným halám se jedná o spíše skromný komplex.


Bad Elster


Ani ne patnáct kilometrů za hranicemi, na druhé straně Krušných hor, se nachází městečko Bad Elster. Zdejší aqvapark je vhodný spíše pro starší lidi, než pro rodiny s malými dětmi. Nenajdete zde totiž žádné atrakce. Ovšem pokud chcete vyloženě relaxovat a užívat si klidu, tak je to pro vás to pravé místo.
V Bad Elsteru jsou čtyři vnitřní bazény, které jsou velmi teplé – mají teplotu od třiatřiceti do sedmatřiceti stupňů. Venkovní bazén má pak klasických dvacet osm stupňů. Není zde žádný tobogán, ani skluzavka. Najdete zde však divokou řeku, jen si dejte pozor na ostatní plavce – někteří dokážou nepříjemně překážet. Nechybí samozřejmě whirpool nebo čtveřice saun.