Maďarsko

Termály v Bükfürdő

říj 09 2014

Skvělé termály najdete v maďarském městě Bük. Toto městečko se nachází v župě Vas v západní části Maďarska. Městečko Bük je malá obec, která čítá něco málo přes 3200 obyvatel.


Lázně Bükfürdő stojí za návštěvu
Lázně Bükfürdő patří mezi evropskou špičku. Jedná se o druhé největší lázně na území Maďarska. Zdejší moderní lázeňský areál nabízí špičkové služby. Hosté zdejších lázní mají totiž k dispozici otevřené plavecké bazény, velký počet saun a speciální wellness středisko. Termální lázně mají plochu 14 hektarů, přičemž vodní plocha zabírá 5200 metrů čtvrtečních.


Léčivá voda ve všech bazénech
V lázních Bükfürdő je celkem třicet dva skvělých bazénů. Všechny bazény jsou napuštěny léčivou vodou, přičemž teplota vody se v některých bazénech pohybuje mezi 32 až 38 stupni Celsia. Vedle těchto bazénů jsou ještě k dispozici plavecké bazény, které mají teplotu 26 až 28 stupňů Celsia. Pro dětské návštěvníky jsou k dispozici bezpečná brouzdaliště, která jsou vyhrazena pouze pro děti. Taktéž zde nechybí komplexy plné skluzavek.

DSC01082

Vstup do lázní foto Černý tulipán


Termální lázně plné sportovních aktivit
Na své si zde přijdou rovněž milovníci a vyznavači pohybu. V rozlehlém areálu lázní si můžete vyzkoušet různé druhy sportů. Zahrát si kupříkladu můžete plážovou házenou, plážový volejbal, badminton, zajímavý foot-tenis, plážový fotbal, stolní tenis nebo streetball.


Nový saunový svět
V posledních letech došlo také k velké změně v saunovém světě. Dřívější starou saunu s nízkou kapacitou nahradil větší svět sauny, který je pro sto padesát lidí. Tento skvělý saunový svět byl vybudován pro opravdové znalce sauny. V saunovém světě najdete parní lázně, tepidárium, infračervené i finské sauny. Dále můžete vyzkoušet osvěžující ledovou kabinu nebo atraktivní aromasaunu. Saunový svět pokračuje také ve venkovních prostorách, kde si pro změnu můžete vyzkoušet venkovní finskou saunu.

DSC01081

Hlavní pokladna foto Černý tulipán


Relaxace po sauně
Lázně Bükfürdő nezapomněli ani na relaxaci po pobytu v saunovém světě. Po pobytu v sauně můžete navštívit vnitřní odpočinkovou zónu, která byla vybudovaná pro sto lidí. V této zóně jsou moderní vnitřní i vnější ochlazovací bazény, kde se dokonale odreagujete. Dále je zde Kneipův bazén, který odborníci doporučují využít až na úplný závěr saunování.