Maďarsko

Vítejte v průvodci Maďarskem

Maďarská jídla

čec 22 2015

Maďarsko je dlouho dobu známé dostatkem jídla a velmi dobrou kvalitou své kuchyně. Kdo by například neznal kvalitní maďarský guláš nebo chutnou rybí polévku. V tomto příspěvku vás seznámíme s nejznámějšími maďarskými jídly.

Číst dál: Maďarská jídla

Szeged aneb segedínský guláš

čec 22 2015

Již delší dobu je populární spojit cestování s gastronomií. V každé zemi totiž narazíte na něco speciálního. V Maďarsku je to například Segedínsky guláš. Vznikl však Segedínsky guláš opravdu v maďarském městě Szegedu?

Číst dál: Szeged aneb segedínský guláš

Židovské chrámy v Szegedu

čec 09 2015

Na území maďarského města Szegedu nejsou k vidění pouze nádherné a úchvatné křesťanské kostely, ale také velkolepé židovské chrámy. Nejkrásnějším židovským chrámem je pak grandiózní budova Nové synagogy, která byla postavena ve zdobném secesním stylu.

Číst dál: Židovské chrámy v Szegedu

Kostely v Szegedu

čec 08 2015

Maďarské město Szeged leží na samém jihovýchodě Maďarska. Jedná se o čtvrté největší město Maďarska a na jeho území najdete nádherné křesťanské chrámy různých denominací.

Číst dál: Kostely v Szegedu

Poloostrov Tihany

úno 13 2015

Poloostrov Tihany je chráněnou oblastí v Maďarsku, kterou najdete u jezera Balaton. Jedná se o sopečný poloostrov, který je na délku pět kilometrů dlouhý.

Číst dál: Poloostrov Tihany