Itálie

Římské obchody I.

pro 19 2014

Hlavní město Itálie to nejsou jenom nádherné památky a překrásné katolické kostely, ale také skvělé obchody, ve kterých je radost nakupovat, takže zejména dámy se zde budou cítit jako ryby ve vodě. Ve dvoudílném seriálu vám poradíme, kde se v Římě vydat na dobré nákupy.


Nejluxusnější obchody
Nejluxusnější římské obchody najdete v okolí náměstí Piazza di Spagna. Nedaleko od slavných Španělských schodů se nacházejí ty nejoslnivější butiky a obchody. Největší koncentrace luxusních obchodů je na ulici Via dei Condotti. Ulice Via dei Condotti vede od Španělských schodů až k ulici Via del Corso. Nejrychleji se k ulici Via dei Condotti dostanete, když použijete římské metro linku A a vystoupíte na stanici metra Piazza di Spanga. Zde se stačí pomalu procházet a jenom se dívat a uvidíte nápisy Prada, Versace, Hermes, Bulgari, Valentino, Dior, Armani nebo Gucci. Již pohled do výloh těchto prestižních značek je pastvou pro oči. Pokud jste na tom finančně dobře, nemusíte se pouze dívat do luxusních výloh, ale můžete i směle vkročit do těchto krámků luxusu a značkového zboží. Značkové obchody nabízejí oblečení, boty, šperky a módní doplňky z nejnovějších kolekcí prestižních světových návrhářů.

řím 183

Luxusní římské obchody foto Černý tulipán


Obchody na ulici Via del Corso
Dalším prestižním místem na nakupování je římská ulice Via del Corso. Ulice byla známá již ve středověku, ale tehdy se jmenovala Via Lata. Ve středověku však ulice nebyla příliš hojně využívána, protože zdejší místo trpělo četnými záplavami. Dnes je však všechno jinak, v současné době je to velmi známá římská pěší zóna, která vede od náměstí Piazza Venezia až k prostornému náměstí Piazza del Popolo. Tato noblesní pěší zóna je rovněž lemována krásnými obchody a butiky. Vedle vyloženě luxusních obchodů však zde najdete i obchody, které nabízejí zboží v rozumných cenových hladinách.

řím 184

 

Via del Condotti foto Černý tulipán

Délka ulice Via del Corso je jeden a půl kilometrů a je zcela rovná. Na známé ulici se kromě obchodů velkých světových značek nacházejí i některé krásné rokové paláce. Na této rušné ulici si tedy můžete nakupování vychutnávat plnými doušky a když vás nakupování již unaví, můžete navštívit nějakou místní kavárnu a na chvíli si odpočinout u šálku dobré a chutné italské kávy.