Itálie

Suvenýry z Říma I.

pro 06 2014

Hlavní město Itálie nabízí celou řadu skvělých dobrot a úžasných lahůdek, které stojí za to dovést si domů. Vaše zavazadlo však neuveze všechny dobroty Říma, takže ve třech dílech uvedu pouze některé z možných skvělých dobrot, které můžete svým blízkým a známým dovést jako skvělý a báječný suvenýr z Říma.


Skvělé pečivo
Začneme u pečiva, které je v Itálii opravdu vyhlášené. Jako suvenýr se může například hodit trvanlivé pečivo ke skvělému vínu, sýrům nebo salámům. V takovém případě si nezapomeňte v Římě koupit křupavé italské grissini, což jsou takové velmi dlouhé tyčinky, kterých je velké množství druhů. Vybrat si můžete tlusté, tenké, s kousíčky oliv, celozrnné, nebo například rozmarýnové. Grissini je tedy zaručeně kvalitní italská značka a vězte, že grissini si v čestných ložích římských divadel vychutnávali italští králové. Vedle klasické a osvědčené značce grissini jsou v Římě k dostání pochopitelně různé druhy krekrů, tyčinek a brambůrek. Pokud byste chtěli ochutnat italské brambůrky, zkuste značku San Carlo a určitě nebudete zklamáni. San Carlo je rovněž tradiční italská značka, která byla založena v Miláně roku 1936.

grissini

Skvělé tyčinky Grissini foto Černý tulipán


Úžasné sladkosti
Od pečiva a slaných věcí pojďme ke sladkým suvenýrům. Pokud máte ve velké oblibě vanilkové rohlíčky, tak si zkuste koupit lahodné malé věnečky, které se dokonale rozplynou v puse a nejsou příliš drahé - řeč je o sladké delikatese zvané Canestrelli. Další skvělou sladkostí jsou sušenky vhodné ke snídani. Zvláště sušenky Biscotti chutnají skvěle a koupíte je ve velkých pytlích v jakémkoliv římském supermarketu. Sušenky Biscotti chutnají především malým dětem. Firma Biscotti se však také zaměřuje na výrobu bezlepkových sladkostí. Osvědčenou klasikou jsou rovněž sladké věnečky Bucaneve nebo medové a čokoládové sušenky Millefoglie. Celá Itálie však nedá dopustit především na úžasné piškotové dezerty Trancetto. Mezi osvědčené značky piškotových dezertů vyčnívá zejména italská značka Balconi. Značka Balconi se specializuje na řezy, dorty a plněné rolády. Pro milovníky italských sladkostí není potřeba dodávat, že většina italských dobrot se skvělé hodí k pravé italské kávě značky Illy nebo capuccinu.

illy

Lahodná káva Illy foto Černý tulipán