Itálie

Nejznámější římské tržiště

zář 06 2014

Nejznámějším římským tržištěm je velmi živý trh na náměstí Campo dei Fiori. Na tomto náměstí zaručeně seženete pravé italské produkty, které jsou pro zemi na Apeninském poloostrově typické.


Živé náměstí
Náměstí Campo dei Fiori patří mezi nejživější římské náměstí, protože již od ranních hodin se zde prodává. Název Campo dei Fiori byl odvozen od květinového pole, které tu v minulosti stálo. Na pestrobarevné květiny zde narazíte i v současné době, ale jsou pouze řezané a prodávají je zde veselí italští prodavači. Tržiště pod širým nebem je otevřeno každý den, což je určitě příjemné. Kromě zmíněných květin se na trhu prodávají ovoce, zelenina, těstoviny, sirupy, káva a olivové olivy. Ve stáncích však také narazíte na klasické suvenýry, takže vedle pravé italské kávy si zde také můžete koupit tričko nebo kabelku či otvírák s logem Věčného města.

řím 402

Campo dei Fiori foto Černý tulipán


Tržiště pod bedlivým dohledem Giordana Bruna
Na Campo dei Fiori se nejenom intenzivně prodávalo, ale také popravovalo. Náměstí bylo totiž veřejným popravištěm. Popravovalo se zde především v 17. století, takže náměstí nemá ideální minulost. Temnou připomínkou těchto veřejných poprav je také socha známého italského filozofa Giordana Bruna, který zde rovněž předčasně ukončil svůj pozemský život. Giordano Bruno byl zde římskou inkvizicí 17. února v roce 1600 upálen na hranici. Socha Giordana Bruna s podstavcem pak zde byla postavena v 19. století.
Náměstí Campo dei Fiori bylo také sídlem židů, kteří zde našli dlouhodobý azyl. Dodnes jsou zde po židovské kultuře stopy, protože většina zdejších restaurací vaří výbornou římsko-židovskou kuchyni.


Jak se dostat k náměstí Campo dei Fiori
Na Campo dei Fiori se například dostanete tramvají číslo 8. Je to zastávka Argentina, která je od náměstí vzdálená zhruba 450 metrů. Využít však také můžete římské autobusy. Jezdí sem linky 87, 116 a 119.

řím 400

Lákavá nabídka foto Černý tulipán


Palazzo Farnese
Nedaleko od náměstí Campo dei Fiori se nachází další významné náměstí. Je to náměstí Piazza Farnese, na kterém stojí nádherný římský palác Palazzo Farnese. Na stavbě paláce se rovněž podílel slavný Michelangelo, což lze na celé stavbě krásně vidět. V současné době se zde nachází sídlo francouzské ambasády.