Itálie

Roma Archeologia Card

čen 16 2014

Roma Archeologia Card je další praktickou a užitečnou kartičkou, která vám umožní navštívit některé římské památky se slevou.


Roma Archeologia Card je vedle kartičky Roma Pass další užitečnou kartičkou, která se může hodit všem, kteří chtějí navštívit hlavní město Itálie. Tato užitečná kartička vám umožní vstup se slevou do deseti vybraných antických památek, které se nacházejí v centru Říma a v bezprostředním okolí Via Appia Antica. Sleva na vstupném je třicet pět procent z plné ceny, což určitě ušetří vaše peněženky. Tak například při vstupu do Kolosea byste bez této kartičky zaplatili 12 euro, s kartičkou Roma Archeologia Card zaplatíte 7,80 euro. Za vstup do Caracallových lázní zaplatíte normálně 6 euro, s kartičkou Roma Archeologia Card pak 3,90 euro. Kromě této slevy máte ještě jednu nespornou výhodu, která spočívá v tom, že majitelé Roma Archeologia Card nemusí čekat ve dlouhých frontách na vstupenky.

řím 438

římské památky foto Černý tulipán


Cena Roma Archeologia Card je 27,50 euro. K dispozici je ještě snížená cena v hodnotě 17,50 euro, která je pro občany Evropské unie, kteří jsou ve věku 18 až 25 let. Tato cena také platí pro všechny učitele v Evropské Unii. Další příznivou zprávou je skutečnost, že občané Evropské Unie, kteří jsou mladší osmnácti let a starší šedesáti pěti let, mají vstup do těchto skvělých památek zcela zdarma. Na pokladnách jednotlivých památek dostanete pouze „volnou vstupenku" a budete do areálu vpuštěni. V ceně Roma Archeologia Card však není zahrnuje římská městská hromadná doprava.
Roma Archeologia Card platí sedm dní od chvíle, kdy si kartu v některém římském muzeu poprvé označíte. Karta pochopitelně platí jen na jeden vstup do každé památky. Roma Archeologia Card si můžete kupříkladu zakoupit v turistické kanceláři APT, která se nachází na ulici Via Parigi číslo 11 nebo na pokladnách v Koloseu, Palatinském Muzeu a Caracallových lázní.

řím 381

římské památky foto Černý tulipán


S kartičkou Roma Archeologia Card budete mít slevu na vstup do těchto antických římských památek: Forum Romamun, Palatinské muzeum, Koloseum, Diokleciánovy lázně, Římské národní muzeum, Krypta Balbi, Palazzo Massimo, Caracallovy lázně, Villa Dei Quintili a Mauzoleum Cecilie Metelly.