Itálie

Poznáváme italská města plná památek

čen 15 2014

Nádherná jihoevropská země ležící na Apeninském poloostrově spolu s Řeckem výrazně ovlivnila kulturu celé Evropy. Ačkoliv Itálie, v podobě jaké ji známe dnes, vznikla až v 19. stoletím a jedná se o relativně mladou zemi, tak právě na jejím území bylo centrum Římské říše, která měla vliv v celé jižní a západní Evropě. I díky této skutečnosti můžeme v mnoha evropských zemích obdivovat památky s výrazným architektonickým vlivem Itálie, respektive Římské říše. Ovšem ty nejzajímavější kulturní památky jako jsou stavby nebo sochy nalezneme právě na území Itálie.

Právě množství zajímavých památek a příhodné přírodní podmínky jsou hlavními lákadly pro přijíždějící turisty z celého světa. Však kde jinde naleznete zasněžené vrcholky hor, nádherné písečné pláže a spoustu historických památek? Dovolená v Itálii bude jistě zajímavě prožitý čas.

Severu Itálie dominují majestátné vrcholky Alp s mnoha údolními jezery. Proto je tato oblast hojně vyhledávána jak lyžaři, kteří se vydávají například do oblastí Dolomit, Bormio nebo Piemonte, tak i návštěvníky milující horskou pěší turistiku. Nejznámější vrcholkem v této oblasti je Matterhorn ležící na švýcarsko-italských hranicích.

fontana trevi 450

Fontána Di Trevi v Římě

V údolní oblasti severní Itálie mají dominantní postavení města Milán a Benátky. Milán je považován za město módy a nákupů. Každoročně se zde konají módní přehlídky nejznámějších módních návrhářů, kteří představují své nové kolekce například během Fashion Week. Sever Itálie je prošpikován říčními toky a kanály, takže se z Milána můžete do Benátek dopravit na palubě lodi. Větší část plavby bude po řece Pád až do jejího ústí v Deltě Pádu jižně od Benátek. Odtud již plavba probíhá na moři kolem italského pobřeží až k Benátkám, kde můžete přestoupit na stylové gondoly a proplouvat vodními kanály, které oddělují jednotlivé části Benátek. Nezapomeňte proplout nejznámějším kanálem Grande a projít se po Mostě vzdechů.

Všechny cesty vedou do Říma

V Itálii je spousta zajímavých měst plných památek, například Janov, Neapol, Verona, Palermo, Bologna nebo Florencie. Ovšem všechny tyto města zastíní Řím, do kterého prý vedou všechny cesty.

pantheon rim 450

Pantheon v Římě

Řím se může pochlubit dlouhou historií, během které sehrál významnou roli v rámci celé Evropy. Naleznete zde památky z dob Antiky, baroka i renesance. U vchodu do římského Kolosea stojí davy turistů, jen aby se podívali na zříceniny amfiteátru, v němž v dávné minulosti sledovalo až 50 tisíc lidí zápasy mezi gladiátory nebo mezi gladiátory a zvířaty. Pokud se vydáte do útrob Andělského hradu, tak se budete moci kochat nádherným výhledem na nejmenší stát světa - Vatikán, který se nachází v samotném centru Říma. Dalšími zajímavými památkami Říma jsou Forum Romanum, Pantheon nebo Fontána di Trevi. Nestačí-li vám tyto tipy na zajímavá místa, tak vám další poskytne cestovatelský portál TravelMag.cz.