Itálie

Roma Pass

čen 05 2014

Roma Pass aneb Římský Pas je velmi užitečnou kartou pro všechny návštěvníky věčného města, protože skrze tuto kartičku budete mít zdarma římskou dopravu a několik další zajímavých a praktických výhod.


Roma Pass je skutečně užitečná karta, která se oplatí koupit. Když si tuto kartičku zakoupíte, můžete mimo jiné zadarmo navštívit dvě římské památky, které jsou zapojené do tohoto projektu. Další výhodou této karty je, že vlastníci kartičky nemusí čekat v dlouhých frontách na vstup do římských památek, což vám nesporně ušetří dost drahocenného času. Třetí velkou výhodou je neomezené cestování římskou dopravou po dobu tří dnů. Kartu můžete využít v římském metru na linkách A i B a všech ATAC autobusech.


Při koupě kartičky Roma Pass také obdržíte užitečný přehled nabízených slev v podobě malé knížky a praktickou mapu, kde budete mít přehledně vyznačené turistické informace, zastávky metra a jízdní řády. Roma Pass je platný tři dny od označení karty v římském metru, autobuse nebo při prvním vstupu ve vybraném římském muzeu.

řím 070

Římské metro foto Černý tulipán

V současné době jsou k dispozici dvě varianty kartičky Roma Pass: Roma Pass na tři dny za 36 euro, který má červenou barvu a Roma Pass na 48 hodin za 28 euro, který má pro změnu červeno žlutou barvu. S kartičkou Roma Pass na tři dny máte vstup zdarma do dvou muzeí, které si sami vyberete. K dispozici je například slavné Koloseum nebo archeologické naleziště Forum Romanum. Navíc máte vstup zdarma do těchto římských muzeí: Accademia Nazionale di San Luca, Museo della Repubblica Romana e della memoria garibaldina, Museo Bilotti a Villa Borghese, Museo Canonica, Museo delle Mura, Museo Napoleonico and Villa di Massenzio. Tato nabídka vstupu zdarma platí i pro Roma Pass na 48 hodin. S touto kartičkou máte ještě dále některé vybrané slevy na vstupy do dalších římských památek a atrakcí.

řím 073

Automat na jízdenky foto Černý tulipán


Roma Pass si dnes můžete pohodlně zakoupit doma na internetu nebo si ho můžete koupit na římském letiště či v centru Říma. Roma Pass si kupříkladu můžete zakoupit ve stanici Termini, kde je otevřena pokladna každý den od 8.00 do 20.00 hodiny.