Itálie

Se stanem do Itálie

kvě 12 2014

Dny se prodlužují, teplota je den ode dne vyšší a vyšší, příroda se probouzí k životu. To je ten správný čas oprášit outdoorové vybavení a stany. Není taktéž nic lepšího, než se poohlédnout po krásách přírody. Otázka ale je, kde tento rok vyrazit na dovolenou? Co takhle vzít stany a vyrazit do přírody například do Itálie?

Zde vám dávám ochutnávku 10 nejkrásnějších pláži v Itálii, kde můžete vyrazit pod stan:

 1. Monterosso al Mare La Spezia (Liguria)
 2. San Vito lo Capo, Sicílie
 3. Vieste, Gargano
 4. Otranto, Puglia
 5. Riccione, Rimini
 6. Lignano Sabbiadoro, sever Itálie
 7. San Teodoro, Sardinie
 8. Procchio, Elba
 9. Positano, jižní Itálie
 10. Balzi Rossi, severní Itálie

Příprava na dovolenou

Loňské léto začalo poměrně nešťastně. Letos to snad bude lepší, abyste mohli do přírody pod stany vyrazit už v těchto dnech. Proto je také důležité si kromě toho správného outdoorového vybavení pořídit i kvalitní stan. Kvalitní stan se vám bude v Itálii hodit, jelikož písek a mořská voda dokáže udělat se stanem úplně divy.

Stany Jurek kvalitně a za příznivé ceny

Stany Jurek se již dostaly do každého koutu světa. Všechny podnebné pásy vyzkoušely jejich odolnost a věrní zákazníci připomínkami vypilovali výrobky k dokonalosti. Není proto divu, že vám stan vydrží i několik let. A vybrat si můžete hned z několika variant. Od těch nejmenších pro jednu osobu, až po ty nepropracovanější a největší pro vás a vaše další třeba tři kamarády. Opravdu je z čeho vybírat. Navíc si můžete zvolit i vzhled stanu. Zarytí turisti vybírají přírodní barvy. Moderní výletníci dávají přednost trendy odstínům, jakými jsou žlutá nebo oranžová. Vybrat si dále můžete stan například na expediční výpravu, z ultralehkých materiálů, na horská pohoří či do nenáročných přírodních podmínek.

Na co si dát pozor v Itálii

Ať už se rozhodnete, že vyrazíte na dovolenou kdekoli na pár míst si dejte pozor.

 • V severoitalském přímořském městě Eraclea je zakázáno hrabat na pláži díry do písku, nebo dokonce stavět z písku hrady.
 • V Benátkách nekrmte holuby.
 • Na ostrově Capri si neberte dřeváky.
 • Lerici zase nechoďte na ulici v plavkách nebo nevěšte mokré ručníky na balkonéch (což se v případě volby stanu stát nemůže).
 • Pordenone se radši s partnerem nehádejte, protože Vám hrozí pěkně tučná pokuta.
 • V Římě byste zase neměli na veřejnosti konzumovat sendvič, ale toto je spíše pouze doporučení a né zákaz.

V Itálii si dávejte letos pozor na všechno a vždy si zjistěte jaké zákazy platí v místě vašeho výletu.