Itálie

Milánské obchody

led 22 2014

Italské město Milán je známé svými luxusními a značkovými obchody, kde seženete ty nejnovější výrobky, které jsou zrovna v módě. Platí to především o obchodech s módou a odíváním.

Nejlepší obchody v Miláně

Nejluxusnější a nejdražší obchody se v Miláně nacházejí ve čtvrti, která se jmenuje Quadrilateral. Většina obchodů se nachází v ulicích Via Monzani, Via Montenapoleone, Via della Spiga a Via Sant'Andrea. Tyto ulice najdete severně od náměstí Piazza del Duomo. V těchto ulicích najdete značkové obchody od takových světových firem jako jsou Louis Vuitton, Armani, Versace, Dolce&Gabbana, Gucci, Ferragamo, Missoni, Prada, Cavalli, Trussardi, Exté či Valentino.

Všechny jmenované obchody sice nabízejí přijatelnější ceny než v České republice, přesto jsou to pořád obchody pro horních deset tisíc v naší společnosti. Pro potěchu očí však neuškodí, když se člověk podívá na krásné a luxusní výlohy těchto nóbl obchodů. Pro normální lidi jsou však k dispozici obchody spíše v ulicích Via Torini nebo Corso Buenos Aires. Zde najdete rovněž velký výběr z konfekce klasických značek a v období výprodejů tu lze nakoupit opravdu za slušnou cenu. Pro dámy, které hledají slušný obchod s kabelkami, doporučujeme navštívit obchod Andrea Moreli, kde jsou k dostání originální kabelky nejrůznějších barev a velikostí.

P5130110

Něco pro fandy AC Milán foto Černý tulipán

Příjemné fans shopy a outlety

Fans shopy a outlety jsou v Miláně rovněž populární a velmi žádané. Hlavním trhákem jsou zde kupříkladu obchody, kde se prodávají fotbalové dresy AC Milán a Inter Milán. V centru města, konkrétně na ulici Via Montenapoleone 26, pak objevíte zajímavý outlet D Magazine, kde budete velmi mile překvapeni. Čeká zde na vás kvantum oblečení a módních doplňků zejména místních italských značek. K dispozici jsou zde značky Armani, Prada, Cavalli nebo Fendi.

IMG 1173

Něco pro dámy foto Černý tulipán

Butiky a obchodní domy

Milán je ideální město pro nakupování. Co se týče butiků, můžeme poradit pěkný butik Penny Black, který nabízí pestrou nabídku nápaditých šatů, sukní, kalhot, svetrů i kabátů. Všechno je ušito kvalitně a především z příjemných materiálů.

Za pozornost stojí rovněž obchodní dům La Rinascente, který stojí hned vedle katedrály Duomo. Tento skvělý obchodní dům nabízí nejenom velké množství módních značek, ale taktéž domácí potřeby a bytové doplňky. Zde se můžete procházet hodiny a hodiny a máte o zábavu postaráno.