Itálie

Lago di Garda

úno 15 2013

Hledáte kompromis mezi aktivní a pasivní dovolenou? Vyberte si místo, na kterém lze prožít oba typy dovolené. Umožňuje vám to jezero Lago di Garda, které najdete v Itálii. Užijte si tu dovolenou podle sebe.

O jezeře Lago di Garda

Jezero Lago di Garda neboli Gardské jezero představuje největší italské jezero, které je ledovcového původu. Jeho rozloha je 369,98 km2 a maximální hloubka činí 346 m.

Jezero Lago di Garda najdete mezi Alpami a Pádskou nížinou na severu Itálie. Jezero spadá do regionů Lobardie, Veneto a Trentino-AltoAdige.

V oblasti jezera je více míst, na kterých se můžete ubytovat. Mezi nejznámější místa patří především Desenzanodel Garda, Rivadel Garda a Saló. Dále to je např. Limonesul Garda, Malcesina, Sirmione atd.

Kromě toho, že si v okolí jezera můžete užívat různých aktivit, budete si moci prohlédnout i zajímavou faunu a floru.

 

Jak se zabavit u jezera Lago di Garda?

A pro koho je dovolená u jezera Lago di Garda určená? Budete se tu líbit těm, kteří se rádi koupají a chtějísi tu především odpočinout. Ovšem jezero Lago di Garda nabízí i mnohé příležitosti pro aktivní dovolenou.

Samotné jezero je vhodné pro provozování různých vodních sportů. Nejvíce je na jezeře přáno windsurfingu. Vane zde totiž příznivý vítr.

A co když vás koupání, windsurfing a další vodní sporty omrzí, nebo vás vůbec nebaví? I tak si v okolí jezera můžete užít pěknou aktivní dovolenou. Pokud rádi jezdíte na kole, potěší vás mnohé cyklostezky. Vedou až do hor. Z četných turistických stezek si vybere každý, ať už jde o fyzicky velmi zdatného jedince, ale mnohé příležitosti jsou zde pro netrénované cyklisty či pro rodiny s dětmi.

Psali jsme: Co nabízí jezero Lago di Garda? Čtěte náš seriál o výletech v okolí.

V okolí jezera Lago di Garda vás uchvátí nádherná příroda, kterou nemusíte sledovat jen ze sedla jízdního kola. Možná vás více bude lákat pěší turistika. I tras pro pěší turisty tu je velké množství. Na svých výletech po okolí si můžete prohlédnout zajímavé hrady, ale i města. Mezi nejznámější města v okolí patří Peschiera, Rivadel Garda či Sirmione. Ve městech na vás čekají zajímavé památky.

Nechce se vám do měst? Možná dáte raději přednost vysokohorské turistice, ale podmínky jsou zde rovněž pro trénované horolezce. Hledáte-li aktivitu,která bude něco mezi horolezectvím a vysokohorskou turistiku, volte „via ferraty“.Jde o zajištěné cesty různé náročnosti.

Vyberte si aktivity, kterým se chcete v okolí jezera Lago di Garda věnovat, a užijte si svou dovolenou naplno. Nechce se vám nic dělat? Tak jen relaxujte u jezera. Rozhodněte se sami, jak strávíte svou dovolenou u největšího italského jezera.