Itálie

Sorrento

pro 10 2013

O Sorrentu se říká, že je to jedno z nejkrásnějších míst Itálie. Toto pobřežní město a přímořské letovisko je obklopené sady s pomerančovníky a citronovníky, zvedá se nad tyrkysovým mořem v terasách a z romantických pláží dohlédnete na nedaleký Vesuv.

Sorrento se nachází as 48 kilometrů od Neapole na břehu Tyrhénského moře v blízkosti Neapolského zálivu. Patří mezi oblíbená letoviska nejen díky své kráse, ale také kvůli blízkosti Vesuvu, Pompejí, Neapole a ostrova Capri, což můžete využít k zajímavým výletům. Sorrento má pestrou historii, která sahá až do 6. století před naším letopočtem. V té době bylo velmi oblíbeným antickým městem, kam se Římané jezdili rekreovat do lázní.

Sorrento

Sorrento s výhledem na Vesuv - commons.wikimedia.org

Kromě klasického turistického vyžití a vybavení si můžete v městečku projít historické jádro starého města, kde narazíte na několik památek, které stojí za vidění – mezi nimi figuruje bazilika San Antonio z 11. století, náměstí San Antonio, kde stojí pomník slavnému básníkovi Torquatovi Tassovi, který se zde narodil, dále také barokní chrám San Francesco s křížovou chodbou ze 14. století či dóm z 15. století na námětí Piazza Tasso. Pokud rádi nakupujete, tak určitě zamiřte na hlavní třídu Corso Itália, která je přeplněná různými obchody, restauracemi, bary či kavárnami. Milovníci umění si přijdou na své v Museo Correale di Terranova, kde si mohou prohlédnout sbírky neapolských malířů, porcelánu a nábytku.

Ze Sorrenta se můžete vydat na mnoho výletů po okolí, příležitostí k tomu máte opravdu hodně. Kromě zmíněné Neapole, Vesuvu, Pompejí a ostrova Capri stojí za to projet se po pobřeží, které je lemováno úzkými silničkami a zákruty a nabízí se tak nádherné pohledy do okolí s kopci a horami. Zvláště cesta vedoucí do sousedního městečka Amalfi patří mezi nejproslulejší.

Sorrento je skvělým tipem pro všechny typy dovolené, jen pozor na zdejší ceny – odpovídají oblíbenosti tohoto letoviska.