Itálie

Co navštívit u jezera Lago di Garda III.

čec 13 2013

Náš krátký seriál se přehoupl do své poslední, třetí části. V ní dokončíme výčet zajímavých míst, která stojí za návštěvu, zavítáte-li k nádhernému jezeru Lago di Garda v severní Itálii. Tato oblast je totiž nesmírně bohatá, co se týče historických památek, sportovního i kulturního vyžití a přírodních krás.

Sirmione – středověké městečko, které se nachází na jižním břehu Lago di Gardda na podlouhlém poloostrově vybíhajícím do vody. Autem se po Sirmione moc nepovozíte, protože jsou tu úzké křivolaké uličky vypovídající o historii města, která sahá až do středověku. Za vidění stojí kromě historického centra hrad Scaligerů ze 13.století s vodním příkopem a ruiny významné římské vily Grotte di Catullo.

Aquaparadise – zábavní aquapark, který navazuje na Movieland. Pokud si chcete zařádit ve vodě, tady máte šanci. Jsou tu tobogány, speciální bazény a atrakce, blackhole a další.

Arco – městečko, které je proslulé zejména jako centrum horské turistiky a lezení po skalách. Má také půvabné historické centrum plné starobylých domů, kostelů, fontán, napajedel a najdete tu i hrad Arco, o kterém byla řeč v prvním článku.

Riva del Garda

Riva del Garda - autor: Rabanus Flavus - commons.wikimedia.org

Riva del Garda – oblíbené přístavní město na severozápadním břehu Lago di Garda, které má sice méně historických památek, jako již zmíněná města, zato je však velmi čilé, co se týče cestovního ruchu. Narazíte tu na spoustu obchodů, butiků či kaváren. Riva je také cílem sportovců – jsou tu výborné podmínky pro horské turisty, cyklisty, windsurfaře či jachtaře.

Hrad Drena – říká se, že střeží okolí městečka Dro a Lago di Garda. Nahoru k němu vede ferrata, která vám poskytne úžasný zážitek a která je snad oblíbenější než samotný hrad. Drena pochází ze 12.století.

Hradní věž Riva – jeden ze symbolů města Riva del Garda, která měla za úkol chránit jeho obyvatele. Stojí na úpatí hory, proto výstup k ní patří k těm náročnějším.

Druhý díl seriálu najdete zde

Úvodní první díl seriálu najdete zde