Itálie

Co navštívit u jezera Lago di Garda I.

čec 11 2013

Toužíte-li po dovolené ve vnitrozemí, ale zároveň po plážích a koupání v křišťálově čisté vodě, a k tomu po návštěvě nějakých těch památek, pak pro vás máme tip – jezero Lago di Garda, která se nachází na severu Itálie.

Jezero Lago di Garda je ze severní strany obklopeno vysokými strmými štíty Gardských hor, nachází se totiž v těsné blízkosti Alp, ale také Pádské nížiny, která se rozprostírá na jih od jezera. Krajina je zde tedy pestrá, oslnivě krásná a každý si jistě najde to své, ať už z přírodních krás, nebo aktivit, které se kolem jezera nebo na něm nabízí. Lago di Garda je největším italským jezerem, co se týče velikosti i objemu vody. Je ledovcového původu a můžete na něm spatřit spousty malých ostrůvků. O sportovních aktivitách už byla řeč v jiném článku, proto se více zaměřme na památky, které v okolí jezera můžete navštívit.

Hrad Arco – středověký hrad ze 7.století, který najdete v městečku Arco a který vyrůstá přímo ze skály. Z vrcholu je překrásný výhled na řeku Sarca a Lago di Garda.
Cascata Varone – jsou to jeskynní vodopády, které padají z výšky 73 metrů. Čeká vás skvělá podívaná, protože jeskyně má několik úrovní, z kterých se můžete dívat, a voda je efektivně nasvícená.

Monte Baldo

Výhled z Monte Baldo na jezero - autor: Katzwiekatzkann - commons.wikimedia.org


Monte Baldo – nechte se vyvézt lanovkou nad jezero do výšky více než 2000 metrů. Celá krajina bude pod vámi jako na dlani.
Botanická zahrada v Gardone Riviera – zahrada v subtropickém stylu. Na chvíli se ocitnete ve světě vodopádů, lagun, cizokrajných rostlin a stromů a sošek a totemů domorodých kmenů.
Muzeum vína v městečku Bardolino – dozvíte se něco o lisování a výrobě vína, ochutnáte a koupíte suvenýr či lahvinku k večeři.
Movieland – jste-li fanoušky filmů, seriálů a televizní zábavy, postavičky známých filmových hrdinů vás určitě potěší.
Hrad Riva – hrad ze 12.století se nachází v městečku Riva del Garda. Nechybí ani vodní příkop a padací most.

V dalším díle si posvítíme na další tipy na výlet. V okolí jezera je jich tolik, že nebudete vědět, kam zavítat dřív.

Druhý díl seriálu najdete zde