Itálie

Levanto - atmosférické letovisko na severu Itálie

čec 05 2013

Ačkoli je Levanto méně známým italským letoviskem, pozornost si určitě zaslouží, zejména díky své nezapomenutelné a příjemné atmosféře, ale také blízkosti mnoha velkých či historických měst, která lákají k návštěvě. Nachází se totiž na západním pobřeží severní Itálie obklopená městy Parma, Bologna, Pisa či Milán.

Malé historické různobarevné domky naskládané jeden vedle druhého na skalnatém výběžku do moře, úzké chladivé uličky, které stoupají vzhůru v zákrutech, půvabné kavárny, restaurace a bary, krásné moře, středověké centrum – to vše naznačuje, jakou dovolenou můžete ve městě Levanto strávit. Poklidnou, relaxační, plnou zajímavých výletů po okolí. Každou středu se tu konají, takže si můžete nakoupit mnohé subtropické plody a suroviny, místní sýry a jiné speciality. Zdejší přístavy jsou také velmi příjemné na procházky nebo si rovnou můžete pronajmout loď a někam vyrazit. A pokud jste fanoušky surfování, v Levantu je jedno velmi dobré místo, kam se sjíždějí surfaři z celé Evropy. Konají se tu také pro turisty zajímavé slavnosti a festivaly, na které se sjíždí desítky tisíc Italů.

Levanto

Levanto z výšky - autor: Davide Papalini - commons.wikimedia.org

Historie Levanta sahá do dávných dob antiky, která se odráží i v jeho současné podobě. Hlavní náměstí pochází ze 13. století, zdejší hrad a pozůstatky městských opevnění a zdí jsou z téže doby. Středověké kostely a jiné stavby vytváří tu správnou lákavou atmosféru tohoto městečka. Dominantou je lodžie ze 13. století, která byla v roce 2007 zapsána na seznam chráněných památek UNESCO. Když vás unaví procházky po jeho ulicích, místní hospůdky vás určitě nezklamou. Zajímavostí je, že jedna z nich se jmenuje Gambrinus. Ani o bary a diskotéky tady není nouze, takže noční život je pro příznivce také zajištěn.

Dnešní Levanto je oblíbené mořské i zimní letovisko, které toho má hodně co nabídnout.