Itálie

Siena - toskánská perla

led 17 2016

Toskánsko láká do Itálie spoustu zvědavců a milovníků starobylé architektury, výjimečné atmosféry tohoto vinařského regionu a italského slunce. Jednou z perel Toskánska je Siena, město, které je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO.

Číst dál: Siena - toskánská perla

Průsmyk Stelvio

led 10 2016

Některá místa vypadají zdánlivě obyčejně. To si takhle jedete v autě a najednou silnice před vámi začíná stoupat a točí se v serpentinách nad překrásným údolím. A když se ohlédnete za sebe, zjistíte, že se díváte na něco opravdu dechberoucího. Tak přesně takové to je, když projíždíte průsmykem Stelvio.

Číst dál: Průsmyk Stelvio

Andělský most

dub 01 2015

Andělský most lze přirovnat ke Karlovu mostu v Praze. Ponte Sant'Angelo totiž patří k nejdůležitějším římským mostům, který byl postaven již v letech 134 až 139 po Kristu. Most vznikl na objednávku císaře Hadriána, protože Hadrián potřeboval most přes řeku Tiberu, který by vedl k Hadriánovu mauzoleu, současnému Andělskému hradu.

Číst dál: Andělský most

Švýcarská garda aneb spolehlivá ochrana papeže

bře 15 2015

Švýcarská garda patří k neodmyslitelným symbolům Vatikánu, protože věrně a spolehlivě chrání římské papeže již od roku 1506. Jejich nápadně barevné úbory jsou žádaným objektech fotografů z celého světa.

Číst dál: Švýcarská garda aneb spolehlivá ochrana papeže

Řeka Tibera

bře 14 2015

Řeky jsou důležitou součástí všech velkých měst, protože vytvářejí neobyčejnou atmosféru. Řeky patří k velkým městům, protože bez řek by byly tyto města poloviční. Řeka Tibera patří k Římu, tak jako Vltava k Praze a Seina k Paříži.

Číst dál: Řeka Tibera