Holandsko (Nizozemsko)

Amsterodamská muzea XII.

čen 23 2013

Seriál o amsterodamských muzeích dneska zakončíme praktickým článkem, kdy si řekneme několik výhodných tipů, které vám mohou pomoci ušetřit pár desítek euro při vstupech do hlavních amsterodamských muzeí.


I Amsterdam Card
Pokud chcete nějaké to euro ušetřit, vyplatí se koupit nějakou kartu, která platí do více muzeí. Pakliže budete v Amsterodamu jen několik dní, vyplatí se koupit Amsterdam Pass nebo-li I Amsterdam Card. Díky této kartě získáte vstup zdarma do největších a nejznámějších muzeí v Amsterdamu. Výhodou této kartičky je také to, že můžete cestovat zdarma veřejnou dopravou v centru města. Tím výhody kartičky nekončí, s touto kartičkou totiž máte v ceně i jednu volnou plavbu po amsterodamských kanálech krásnou výletní lodí. Díky kartičce I Amsterdam Card obdržíte také až 25 procentní slevu v některých vybraných amsterodamských restauracích. Slevu můžete rovněž uplatnit v některých půjčovnách automobilů a půjčovnách jízdních kol nebo v obchodech, které prodávají kvalitní holandské sýry. Karta I Amsterdam Card má několik variant: v prodeji jsou karta na 24 hodin, která stojí 42 euro, dále pak karta na 48 hodin za 52 euro nebo karta na 78 hodin za 62 euro. Kartu si můžete koupit kupříkladu v turistických informačních kancelářích nebo v hotelích či v hostelech.

I am 001

Karta I amsterdam foto Černý tulipán


Museumkaart
Museumkaart je karta, která se oplatí pro toho, který bude v Nizozemsku trávit více času. Platnost karty je totiž jeden rok. Pro dospělého stojí Museumkaart 44,95 euro, pro mládež do 18 let pak karta stojí 22,50 euro. Za tuto skvělou cenu se karta opravdu vyplatí koupit, zvláště pro toho, koho baví pravidelně navštěvovat muzea a galerie. Díky této kartě ušetříte hodně peněz. Karta platí ve více než čtyři sta muzeích po celém Nizozemsku. Velkou výhodou této karty je také to, že do kteréhokoliv muzea, kde tato karta platí, můžete třeba jít i desetkrát nebo dvacetkrát za rok. Pokud jste fanoušek do Rembrantda nebo Vincenta van Gogha, můžete se na jejich obrazy chodit dívat, kolikrát budete chtít. Museumkaart platí například do Rijksmuzea nebo Muzea Vincenta van Gogha či Muzea nizozemského námořnictva.
Museumkaart seženete ve většině nizozemských muzeích nebo si ji můžete jednoduše objednat přes internet. Pokud si kartu budete objednávat přes internet, počítejte s nějakým drobným poplatkem za poštovné.

Jedenáctý díl seriálu najdete zde

První díl seriálu najdete zde