Francie

Četnická stanice v Saint Tropez se změní v muzeum

čec 14 2015

Kdo by neznal proslulého četníka Ludovica Cruchota ze Saint Tropez v podání francouzského herce Louise de Funése, který v tomto prosluněném městečku na Azurovém pobřeží zažíval samé komické příhody? Není divu, že většina turistů, kteří zavítají do Saint Tropez, míří právě k četnické stanici, kde se film natáčel a která se stala symbolem četníkových dobrodružství.

Francouzské letovisko Saint Tropez toho samozřejmě k prozkoumání a navštívení nabízí mnohem víc (osobně jsem si nejvíce užila křivolaké uličky starého centra se skrytými kamennými náměstíčky a kostely), v tomto článku si ale řekneme více o četnické stanici. Naleznete je na adrese Place Blanqui 12 na nenápadném náměstí.

četnická stanice saint tropez

Takhle budete moci četnickou stanici spatřit až v září 2016 - autor: Stefl123 - commons.wikimedia.org

Bohužel ale v současnosti prochází četnická stanice rekonstrukcí, která by měla skončit až v roce 2016. Z celé stanice lze tedy zahlédnout jen slavný nápis Gendarmerie Nationale a spoustu lešení a stavebního náčiní. Zbytek je skrytý za plotem, který vám znemožňuje udělat si hezkou fotku.

Po skončení rekonstrukce však návštěvníky Saint Tropez čeká v četnické stanici zbrusu nové muzeum na tématiku filmů o četníkovi Crochotovi, takže pokud můžete, naplánujte si návštěvu tohoto francouzského ráje až po září 2016. Návštěva muzea bude určitě stát za to, je přislíbeno spousta zajímavých expozic o natáčení četnických filmů a také výstava předmětů a propriet z filmů.

Filmy o četníkovi se v Saint Tropez natáčely v 60. letech a ihned se z nich stal hit. Louis de Funés v roli četníka, který byl převelen do tohoto překrásného přístavního města na Francouzské riviéře, si okamžitě získal diváky díky svému humornému vystupování. Dnes je Saint Tropez proslavené právě díky těmto filmům.

Článek uzavřeme jednou zajímavostí: Četnická stanice na Place Blanqui 12 před natáčením filmů nikdy nestála, skutečná stanice se v Saint Tropez nacházela na jiném místě. Četníkovo působiště bylo postaveno právě pro účely filmu, ani dnes v něm skuteční četníci nebo policie nesídlí.