Francie

Eurodisneyland u Paříže

říj 12 2014

Na světě existují dvě místa, po kterých touží všechny děti i dospělí, kteří kdysi byli dětmi. Navrátíte se v nich do říše pohádek a zázraků a zažijete skvělé dobrodružství, ať je vám třeba pět, patnáct nebo padesát. O čem je řeč? Přece o Disneylandu.

Do toho původního Disneylandu vybudovaného samotným Waltem Disneym byste museli cestovat přes polovinu zeměkoule, protože se nachází až v americké Kalifornii. Není ale proč zoufat, my Evropané to totiž máme blíž do Eurodisneylandu, který leží jen asi 30 kilometrů od Paříže a v ničem si nezadá s Disneylandem americkým. Na své si zde přijdou malé i velké děti, milovníci disneyovských i jiných pohádek a vůbec všichni, kteří se rádi nechají okouzlit pohádkovou atmosférou.

Vstupné sice není nejlevnější (jednodenní vstupenka vás vyjde v přepočtu na 1000 až 1400 korun, záleží na ročním období a na tom, zda navštívíte pouze park nebo i filmová studia), ale otevře se vám přístup do obřího světa plného pohádkových postav, do detailu propracovaných staveb a atrakcí, které máte už zadarmo. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že park nabízí obrovské vyžití a kopec zábavy, kterou za jeden den prostě nemáte šanci stihnout.

Disneyland

Slavný disneylandský zámek, střed parku - foto: autorka článku

Nejlepší by bylo zůstat na dva nebo více dní, v tom případě se můžete ubytovat v některém ze snových pohádkových hotelů, které se nachází přímo v parku a pokud využijete jejich služeb, nemusíte platit vstupné.

Disneyland se skládá z pěti tematických světů, ve kterých narazíte na postavičky i místa z disneyovských příběhů. Při vstupu procházíte takzvanou Main Street USA, nádhernou ulicí s domy (jakoby) z 19. století, které jsou plné úžasných obchodů, restaurací, kaváren a cukráren. Ulice vás zavede do středu parku, kterému vévodí známý růžový zámek, který není pouhou maketou, ale můžete se jít podívat i dovnitř.

Oblíbené jsou také atrakce, které vás vezmou na projížďku vašimi oblíbenými pohádkovými světy. Výběr je pestrý, je pamatováno jak na ty nejmenší, tak i na milovníky adrenalinu. Můžete se projet na Dumbovi, v kloboučníkových šálcích, projít si bludiště z Alenky v říši divů, svézt se na horské dráze z Indiany Jonese nebo se nechat vystřelit do vesmíru. Samozřejmostí je i naprosto parádní strašidelný dům nebo třeba vesmírná střílečka s Buzzem Rakeťákem. Oblíbení jsou také Piráti z Karibiku a jízda na lodích v pirátských jeskyních. A to je jen zlomek všeho. Bohužel je v nejteplejších měsících park plný, což znamená fronty, ale i s tím si můžete poradit pomocí Fast Passu, kdy si zamluvíte místo a vrátíte se k atrakci v domluvenou dobu.

Otevírací doba Disneylandu je proměnlivá, proto si ji vždy raději vyhledejte. A určitě zůstaňte až do konce, před zavíračkou se totiž koná závěrečná laserová show u zámku, která je prostě famózní.