Francie

Romantický víkend v Paříži aneb co navštívit za pár dnů

čen 11 2014

Francie je z turistického hlediska velmi atraktivní zemí. Dokládá to i fakt, že se dlouhodobě drží na předních příčkách, co se roční návštěvnosti týká. Každoročně do Francie vyrazí přibližně 80 milionů turistů, jejichž nejčastějším cílem je hlavní město Paříž.

Dovolená ve Francii by bez návštěvy Paříže byla velmi ochuzena. Vždyť právě francouzská metropole je považována za kulturní centrum země a v módní branži má Paříž dokonce celosvětový význam. Připočteme-li k tomu mnoho historických památek a skvělé restaurace, ve kterých tvoří gastronomii kulinářští specialisté, vzejde z návštěvy Paříže výborný zážitek, na který nezapomenete do konce života. Paříž nabízí mnoho kouzelných zákoutí, která byste mohli prozkoumávat týdny. Pokud však budete trávit pouze víkend v Paříži, tak nezoufejte. I za tak krátkou dobu lze navštívit ty nejzajímavější místa, která se vám patrně natolik zalíbí, že se do Paříže v budoucnu minimálně ještě jednou vrátíte.

Užívejte si romantické procházky centrem Paříže nebo podél Seiny a prozkoumávejte památky, které vytváří jedinečnou pařížskou atmosféru. Jaká místa byste během procházky neměli zapomenout navštívit?

400 px TourEiffelLC by LeCardinal

Pohled na Eiffelovu věž - Autor snímku: LeCardinal

Jasnou volbou je návštěva a výstup na Eiffelovu věž, ze které budete mít krásný výhled na celou Paříž, neboť se tyčí až do výšky 324 metrů. Romanticky založení jedinci jistě uvítají i možnost uspořádání menšího pikniku v parčíku pod Eiffelovkou, kde si většina párů vyměňuje zamilované pohledy a často zde prožívají i své zásnuby. Mezi další oblíbené rekreační plochy patří parky a zahrady Jardin des Tuileries, Jardin des Plantes a Parc de la Villete. Nejkrásnější je však rozlehlá Lucemburská zahrada s mnoha fontánami a exotickými palmami.

400 px LOUVRE Museum Paris by Britchi Mirela

Interiér muzea Louvre - Autor snímku: Britchi Mirela

Trochu kultury můžete poznat v muzeu, jehož poznávacím znamením je prosklená pyramida. Ano, jedná se o muzeum Louvre, ve kterém se nachází nejcennější umělecké sbírky na světě. Z nejznámějších exponátů lze jmenovat exponáty Madona ve skalách, Svoboda vede lid na barikády a také obraz ženy s nejzáhadnějším úsměvem Mona Lisa. Dáváte-li přednost modernějšímu umění, tak se vydejte spíše Pompiduovo centra, kde naleznete umělecká díla převážně z 20. Století. Mimojiné zde naleznete díla Pabla Picassa nebo Čecha Františka Kupky.

Pokud se do Paříže vydáváte spíše kvůli odpočinku a zábavě, tak se vydejte do nedaleko Paříže ležícího Disneylandu. Ať už si vyberete jakoukoliv památku, tak jistě své cesty do Paříže nebudete litovat.

Komentáře   

 
Tomáš
+1 #1 Tomáš 2015-12-09 07:59
Dobrý den, já chytám pro přítelkyni na příští rok dvěpřekvápka. Jedno menší u nás čr, kde ji vezmu do oblíbeného hotýlku Alexandria v Luha, ať se zrelaxujeme, to bude hned od 2 ledna a dám ji to pod stromeček. A pak až budeme na místě tak jídám ještě voucher na zájezd do Paříže, je to na 4 dni takže 3 noci a doufám, že si to moc užijeme a i ji tam požádám o ruku!
Citovat