Francie

Co navštívit ve Francii

úno 16 2013

Francie je zajímavá a lákavá země. Země galského kohouta má totiž desítky zajímavých a nesmírně poutavých míst, které určitě stojí za to navštívit. Zde vám navrhneme pár horkých tipů.

 

Versailles

Jednu z nejkrásnějších památek ve Francii můžete najít necelých jedenadvacet kilometrů od centra Paříže. Je to překrásný palác krále Ludvíka XIV., který se jmenuje Versailles. Tento unikátní královský palác představuje architektonické veledílo, které doslova hýří luxusem, okázalostí a přepychem. Za hlavní objekty tohoto komplexu můžeme považovat například nádherný Apollónův salón, trůnní místnost s působivou nástropní malbou samotného Ludvíka XIV. ve svém kočáře nebo impozantní Zrcadlovou síň. Versailles to však není pouze okázalý královský palác, ale také nádherné a velmi rozlehlé zahrady. Překrásné zahrady, které naprosto přesně vystihující podstatu rozlehlého francouzského parku nabízejí fascinující procházku na čerstvém vzduchu. Na této procházce se můžete kochat četnými kolonádami, fontánky nebo romantickými jezírky. Velkou turistickou atrakcí je krátká projížďka pramicí na tzv. Grand Canalu nebo návštěva romantické vesničky Hamenau.

Ostatní zajímavá místa Francie

Za další velkou podívanou bychom bezesporu mohli označit velkolepou katedrálu v Chartres, která byla postavena na přelomu 12. století. Tato stavba má románské prvky, které se snoubí s nastupující gotikou. Prohlídka katedrála je nevšedním zážitkem, za pozornost stojí především 170 různě barevných oken.

Pro ty, které láká zejména příroda, bude dobrým tipem les Fontainebleau. V tomto krásném lese je nepřeberné množství stromů. Jsou zde navíc umístěny četné skalní stěny pro zdatné horolezce.

Dalším tipem je město Chantilly, které se nachází asi padesát kilometrů severně od hlavního města Francie. Toto městečko může nabídnout překrásný zámek, který je dominantou obce. Zámek má dvě části, malý a velký zámek.

A nakonec Paříž

A nakonec našeho putování Francií nesmíme zapomenout na Paříž, jež je středobodem veškerého dění ve Francii. Na Paříž je potřeba mít několik dní, nejlépe jeden týden, abyste navštívili v klidu a nerušeně aspoň Eiffelovu věž, katedrálu Notre-Dame, Vítězný oblouk, Musée du Louvre, Sacré-Coeur, Sainte-Chapelle, Panthéon, La Sorbonne, Musée Rodin a překrásnou třídu Champs-Élysées.