Francie

Pařížská oáza klidu

bře 24 2014

Pokud si chcete v Paříži na chvíli odpočinou od ruchu velkoměsta, navštivte nádherné Lucemburské zahrady, které patří mezi nejkrásnější parky v městě nad Seinou.


Dokonalá oáza zeleně
Lucemburské zahrady jsou nádherným místem, který doslova láká k posezení a odpočinku. Je to dokonalá zelená oáza, která se rozprostírá na ploše dvaceti pěti hektarů. Návštěvníkům i obyvatelům Paříže nabízí četná romantická a tichá zákoutí, kde si můžete v klidu sednout a kochat se místní dokonalou parkovou úpravou. Kromě krásného zeleného trávníku, nádherných pestrobarevných květin a soch můžete také pozorovat místní lidi, kteří sem chodí k procházkám i k různým hrám.

paříž 136

Lucemburské zahrady foto Černý tulipán


Vznik zahrad
Vznik zahrad Park spadá do roku 1612, kdy zahrady sloužily jako ryze privátní areál, který nebyl přístupný veřejnosti. Pro Pařížany byly rozkošné zahrady otevřeny teprve v 19. století. Na celé rozlehlé ploše parku najdete velké množství krásných soch a fontán. Nejzajímavější fontánou je zřejmě Fontaine de medicis, což je krásná barokní kašna ze 17. století. Fontána Fontaine de medicis se nachází v severovýchodní straně parku. Na jižní konci parku pak stojí pro změnu bronzová fontána Fontaine de l´Observatoire, která stojí také za pozornost. Kromě těchto nádherných fontán stojí rovněž za povšimnutí pomník známého francouzského malíře Eugéna Delacroixe, který byl předchůdcem impresionistů. V Lucemburských zahradách stojí také socha patronky Paříže sv. Jenovéfy.

paříž 137

Lucemburské zahrady foto Černý tulipán


Kde Lucemburské zahrady najdete?
Lucemburské zahrady francouzsky Jardin du Luxembourg jsou situované na levém břehu řeky Seiny. Nedaleko od Lucemburských zahrad stojí budova slavné a prestižní Sorbonnské univerzity. K Lucemburským zahradám se nejrychleji dostanete pařížským metrem. Stačí, když použijete linky metra číslo čtyři nebo deset a vystoupíte na stanicích metra Odeon či Cluny La Sorbone. K Lucemburských zahradám jezdí také místní autobusy, jedná se o autobusy, která mají čísla 27, 38, 82, 83, 85 a 89. Lucemburské zahrady jsou otevřeny denně od úsvitu až do soumraku. V rozlehlém parku také najdete kavárnu a loutkové divadlo. Nechybí zde také prostor pro sportovní vyžití, protože je zde několik tenisových antukových kurtů.

Přečtěte si další články s podobnou tématikou