Francie

Moulin Rogue

bře 17 2014

Moulin Rogue je bezesporu nejznámější kabaret na světě. Najdete ho v pařížské čtvrti Pigalle. Moulin Rogue je Červený mlýn, který se v noci rozzáří neonově červenou barvou a zve všechny do velkolepé tančírny, kde si dosyta užijete okázalé taneční a akrobatické show.


Slavná quadrilla
Slavná pařížská tančírna byla poprvé otevřena už v roce 1889. Prvním tancem, který se zde prezentoval, byl tanec quadrilla. V té době se tento tanec ještě jmenoval quadrilla, ovšem o dva roky později se už jmenoval francouzský kankán, což je označení, které tomuto tanci zůstalo dodnes. Moulin Rogue se velmi rychle stal žádanou pařížskou atrakcí, ovšem mnohým lidem rovněž ležel v žaludku. Navzdory kritice zůstal Moulin Rogue vyhledávaným místem mnoha obyvatel Paříže, kteří se především chtěli dobře bavit. Do Moulin Rogue přicházely davy diváků, které chtěly zejména vidět skvělé výkony místních krásných a ohebných tanečnic.

paříž 082

Slavný Moulin Rogue foto Černý tulipán


Moulin Rogue prošly velké hvězdy
Moulin Rogue byl líhní velkých uměleckých osobností. Vystupovali zde kupříkladu La Goulue, Frank Sinatra, Edith Piaf, Jean Gabin, Ella Fitzerald, Josephine Baker, Jane Avril, Mistinguett a mnoho dalších. Ve výčtu hvězd nesmíme rovněž zapomenout na slavného francouzského malíře Henriho de Toulouse-Lautreka, který zde byl velmi častým hostem. Během představení se nejenom dobře bavil, ale taktéž skicoval a maloval krásné kankánové tanečnice.

paříž 083

Moulin Rogue v podvečer foto Černý tulipán


Současný Moulin Rogue
V současnosti můžete v Červeném mlýnu vidět velkolepé představení, které se jmenuje "Férie". Pod choreografii tohoto představení je podepsán Bill Goodson. Autorem hudby je pak Pierre Porte. Férie je opravdu velká show, protože na pódiu se během představení představí šedesát krásných a pohledných tanečnic. Představení je především pastvou pro oči, neboť všichni účinkující mají nádherné pestrobarevné kostýmy z peří a flitrů. Hudební doprovod je taktéž okázalý, protože během celého večerního představení hraje osmdesát hudebníků. Hlavním magnetem „Férie" je pak velké akvárium, které má čtyřicet tun vody. V tomto akváriu pak tančí baletka svůj tanec s cizokrajnými hady. Kdo má tedy dostatek peněz, může se na toto show podívat. Lístky se pohybují kolem 100 euro na osobu.