Francie

Annecy - nejfotogeničtější místo ve Francii

pro 19 2013

Annecy patří přízvisko jednoho z nejfotogeničtějšího a nejmalebnějšího francouzského městečka. Přezdívá se mu také „francouzské Benátky" nebo „Benátky Alp". Při fotografování zde nebudete mít nouze o překrásná či tajemná místa.

Annecy je starobylé město, které se nachází v Horním Savojsku u stejnojmenného jezera mezi švýcarskou Ženevou a francouzským městem Chambéry v regionu Rhône-Alpes, který je pojmenovaný po řece Rhôně a Alpách. Nejen vrcholky Alp či rozlehlé tyrkysově modré jezero přidávají Annecy na malebnosti. V historickém jádru města se můžete ztratit ve spleti uliček vinoucích se mezi starými domy, prohlédnout si některé ze starých kostelů a obdivovat klikaté vodní kanály, díky kterým je město přirovnáváno k Benátkám.

Le Palais de lIsle

Le Palais de l'Isle - autor: Sergio - commons.wikimedia.org

V starobylém centru města budete mít pocit, jako byste se ocitli ve středověku. Největším lákadlem pro fotografování je malý zámeček ze 13. století Le Palais de l'Isle, který leží na perfektním místě – na soutoku dvou kanálů. Je kamenný a připomíná svým tvarem loď. Má zajímavou historii - ve 20. století sloužil jako vězení pro odbojáře během druhé světové války. Vnitřní stěny jsou plné rytin svých tehdejších vězňů. Dnes se uvnitř zámku nachází muzeum, kde se můžete dozvědět něco z historie moderního Annecy.

Krásné fotky také pořídíte okolo kanálu Quai Perriére či na předměstí Faubourg Ste Claire. Za vidění stojí také kostel svatého Mořice z 15. století, ve kterém se nachází vzácná a poněkud děsivá nástěnná malba, jež znázorňuje strach a úzkost ze Stoleté války malbou mrtvoly. Můžete také navštívit hrad z 12. století, ke kterému se dostanete výstupem ze Starého města. V minulosti sloužil jako pevnost ženevské šlechty, nyní se zde konají výstavy.

Jezero Annecy dlouhé čtrnáct kilometrů vám v letních teplých měsících poskytne vítané osvěžení. Jeho voda patří mezi nejčistší v Evropě, vtéká do něj osm pramenů z hor a jeden podzemní. Okolo jezera najdete spoustu pláží spolu s možností poobědvat v některé z restaurací či vyzkoušet si windsurfing nebo jízdu na kajaku.

Annecy se také může chlubit krásnými zahradami Jardin de l'Europe, které jsou plné pěstěných živých plotů, květin a fontán. Právě díky zahradám vyhrálo Annecy už několikrát prestižní cenu Francie za nejvíce květinové město.

Přečtěte si další články s podobnou tématikou